ابلاغ بخشنامه تخفیف برق به ادارات دولتی

معاون شرکت توزیع برق از ابلاغ بخشنامه تشویق ادارات برای کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف از سوی وزارت نیرو خبر داد و گفت: ادارات شهر تهران طبق برنامه امسال ۲۰ درصد و در مجموع ۱۷۰ تا ۱۸۰ مگاوات صرفه‌جویی خواهند داشت.

عبدالامیر یاقوتی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سئوال که آیا برنامه‌ای برای کاهش مصرف برق از سوی ادارات دولتی اعمال خواهد شد، گفت: برنامه‌ریزی شده است که امسال ادارات تهران ۱۷۰ تا ۱۸۰ مگاوات در اوج بار مصرفی کاهش مصرف داشته باشند و خوشبختانه در سال‌های قبل هم با همکاری استانداری تهران این برنامه اجرا و تعاملات خوبی از سوی ادارات صورت گرفت.

وی افزود: در حال حاضر ۱۸۰۰ مشترک اداری وجود دارد که ۱۲۰۰ مشترک آن مشترکان ولتاژ اولیه و یا بزرگ هستند که با ابزارهایی که در سیستم‌ اندازه‌گیری هوشمند فراهم شده است، توانستیم منحنی بار آنها را به صورت لحظه‌ای رصد کنیم، تا به کنترل مصرف آنها کمک قابل توجهی کند.

یاقوتی ادامه داد: این موضوع از امسال با حجم وسیعی راه‌اندازی شده است که در ۳ حوزه ادارات می‌توانند به شرکت توزیع برق کمک کنند.

وی اضافه کرد: اولین کمک ادارات در بحث سرمایشی آنهاست که عموماً می‌توانند با تعدیل آن در روزهای خاص و در زمان‌های بسیار محدود کمک کنند و ۱۰ درصد مصرف خود را با تعدیل درصد درجه وسایل سرمایشی خود به ما کمک کنند.

وی اضافه کرد: ادارات در بحث روشنایی نیز می‌توانند معادل ۱۰ درصد که فرصت کاهش وجود دارد، براساس ممیزی‌هایی که اتفاق افتاده است، به ما کمک کنند.

وی افزود: قریب ۶ درصد هم سایر تجهیزات است که عموماً ملزومات اداری مثل کامپیوتر و پرینتر است که می‌توانند با نظارت بر آنها به ما کمک کنند، بنابراین مجموع این مشترکان که اوج مصرف آنها قریب ۱۰۰۰ مگاوات است و اگر ۲۰ درصد با ما همکاری کنند، ادارات همان عدد ۱۷۰ تا ۱۸۰ مگاوات را می‌توانند صرفه‌جویی داشته باشند.

*تشویق ادارات برای کاهش مصرف برق در زمان اوج مصرف

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق گفت: امسال وزارت نیرو با ابلاغ بخشنامه‌ای، صنایع و اداراتی که صرفه‌جویی کنند، را به صورت مالی آنها را تشویق خواهد کرد و تخفیف‌های خوبی برای آنها قائل خواهیم شد.

یاقوتی با اشاره به اینکه این بخشنامه اوایل هفته جاری ابلاغ شده است، گفت: اداراتی براساس این بخشنامه و طبق زمان بیش از ۱۰ درصد به بالا همکاری کاهش مصرف در زمان پیک داشته باشند، ۱.۵ برابر نرخ مصرف انرژی آنها به مشترک پول می‌دهیم و در قبوض برق آنها این تخفیف اعمال می‌شود.

به گفته وی، به عنوان مثال اگر مشترک اداری قبض برق ۵۰ میلیون تومانی داشته باشد ۲۵ میلیون تومان از آن دریافت خواهد شد و ۵۰ درصد تخفیف شامل حال آن خواهد شد.

وی ادامه داد: در این باره یک بخشی هم به نام دیماند (تقاضا) داریم که بین ۹ تا ۱۵ برابر نرخ دیماند هم به آن مشترک تخفیف داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: مطمئناً در تابستان امسال خاموشی نخواهیم داشت، اما خاموشی نداشتن با همکاری مردم است و اینکه هر مشترکی بی‌رویه مصرف برق را انجام دهد، خاموشی به وجود می‌آورد.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ بخشنامه تخفیف برق به ادارات دولتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات