درخواست اسقف اعظم فلسطین از مسلمانان

به گزارش مشرق، "عطا الله حنا"، اسقف اعظم مسیحیان ارتدوکس فلسطین، با درخواست از مسلمانان و مسیحیان جهان برای حمایت از ملت فلسطین و سوریه اعلام کرد: «همه مسلمانان، مسیحیان و آزادی خواهان جهان باید از ملت فلسطین برای حفاظت از قدس و مقدسات اسلامی حمایت کنند؛ زیرا عزت قدس عزت امت اسلامی محسوب می شود».

چشم طمع اسرائیل به قدس

عطا الله حنا، در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری العالم، گفت: «از زمان اشغال قدس هیچ یک از ساکنین مسلمان و مسیحی، و آثار تاریخی، اسلامی و مسیحی این شهر از حملات اسرائیل در امان نبوده است».

حنا گفت: «رژیم اشغالگر و نژادپرست اسرائیل از همان روز اول اشغال قدس دست تعدی به سوی مقدسات و مراکز فلسطینی و مسیحی دراز کرد و شروع به یهودی سازی مناطق فلسطینی نشین و مسیحی نشین کرد. این رژیم همچنان برای محو آثار اسلامی و تاریخی این شهر تلاش می کند».

تصرف قدس، هدف اسرائیل است

ما از زمان اشغال قدس تاکنون شاهد این حجم از تعدی و تعرض اسرائیل به مسجد الاقصی نبوده ایم. مقامات رژیم اشغالگر قدس معتقدند که مشغولیت کشورهای عربی به مشکلات داخلی خود فرصتی طلایی برای اسرائیل برای اجرای نقشه هایش در قدس است.

هدف اصلی اسرائیل تقسیم مسجد الاقصی نیست؛ بلکه تصرف این مسجد و دیگر مقدسات اسلامی قدس است. لذا امت اسلامی باید برای نجات مقدسات اسلامی قدس دست به کار شوند و فقط به برگزاری کنفرانس و صدور بیانیه اکتفاء نکنند.

حفاظت از قدس مستلزم برنامه ریزی است

باید برنامه ای جامع برای حمایت و حفاظت از قدس و مقدسات این شهر آماده و اجراء شود که یکی از بخشض های این برنامه نگه داشتن فلسطینی های نیازمند خانه در قدس از طریق احداث واحدهای مسکونی برای آنها است. فلسطینی ها باید در قدس بمانند تا بتوانند از شهر مقدس خود و مقدسات شان حفاظت و دفاع کنند.

عراق و سوریه بهای دفاع از فلسطین را پرداخت می کنند

کشورهایی مانند عراق و سوریه امروز گرفتار بحران هستند؛ زیرا از فلسطین و ملت مظلومش حمایت و دفاع می کنند. فلسطین سرانجام آزاد خواهد شد و قدس با همت فلسطینی ها از اشغال رهائی خواهد یافت. ما نباید تصور کنیم که پیروزی ارزان به دست می آید . ما باید از قدس و فلسطین و فلسطینی ها دفاع کنیم، هر چند کشورهایی نیز به ملت فلسطین در آزادسازی سرزمین شان کمک می کنند و ملت فلسطین دوستانی در سراسر جهان دارند.

دولت ها طرفدار اسرائیل هستند ولی ملت ها طرفدار فلسطین هستند

دولت های غربی طرفدار اسرائیل هستند و این مساله برای همگان واضح و روشن است، ولی ملت های زیادی در اروپا ، آمریکا و استرالیا از ملت فلسطین حمایت می کنند. پرچم فلسطین در سراسر جهان برافراشته می شود و شعار حمایت از ملت فلسطین نیز سرداده می شود.

ما فلسطینی ها که در داخل فلسطین اشغالی زندگی می کنیم، بزرگترین مسئولیت را به دوش داریم و وظیفه ماست که مبارزه و فداکاری کنیم تا به آزادی دست یابیم؛ زیرا آزادی رایگان به دست نمی آید و پیشکش نمی شود.

لزوم اتحاد فلسطینی ها

گروه های فلسطینی باید با همدیگر متحد شوند و برای تحقق آرمان های ملت خود که همان طرد اسرائیل اشغالگر و آزادسازی قدس است، تلاش کنند و به اختلافات بین گروهی خود پایان دهند.

داعش ساختۀ اسرائیل و غرب است

داعش ساخته و پرداختۀ اسرائیل ، آمریکا و غرب است تا کشورهای اسلامی و عربی را تخریب و مسیحیان را آواره کند و به فتنه انگیزی بپردازد و مهمتر از همه به تخریب وجهه دین اسلام بپردازد.

همه ما می دانیم که چه طرف هایی داعش، القاعده و دیگر گروه های تروریستی، جنایتکار و وحشی را تشکیل داده اند. همه ما می دانیم که این گروه ها ابزاری در دست استعمار برای تجزیه کشورهای اسلامی و عربی و تبدیل این کشورها به کشورهای کوچک، رقیب و متخاصم اند تا منافع اسرائیل تامین و سیطرۀ این رژیم بر فلسطین اشغالی تحکیم شود. 

آواره کردن مسیحیان خاورمیانه

یک میلیون مسیحی از زمان تجاوز آمریکا به عراق خانه های خود را ترک و در کشورهای دیگر آواره شده اند. خالی کردن عراق از مسیحیان که یکی از مهمترین اقشار این کشور هستند، ضربه ای سنگین به عراق محسوب می شود. مسیحیان سوریه نیز با همین مشکل مواجه هستند ولی مسلمانان این کشور بیشتر از مسیحیان گرفتار آوارگی و بی خانمانی شده اند. 

دشمنان سوریه همان دشمنان فلسطین هستند.

برندۀ واقعی تخریب مراکز فرهنگی، ویرانگری در کشورهای عربی و آواره کردن میلیون ها سوری همان دشمنان فلسطین هستند. دشمنان سوریه همان دشمنان فلسطین هستند. کسانی که ملت فلسطین را به این روز انداخته اند، همان کسانی هستند که امروز به تخریب و تجزیه سوریه و دیگر کشورهای عربی می پردازند.   

لزوم مقابلۀ قاطعانۀ مسلمانان و مسیحیان با توطئه ها

همه مسلمانان و مسحیان باید برای خنثی کردن توطئه ها دست به دست هم بدهند و برای تحقق اهداف خود مذاکره، گفتگو، دوستی، صلح و کنار گذاشتن اختلافات را درپیش بگیرند و از تکفیر و تخریب چهرۀ همدیگر دوری کنند.

دشمن واقعی ما امروز فقط اسرائیل غاصب نیست بلکه طرف های دیگری نیز برای تفرقه افکنی میان امت اسلامی تلاش می کنند که هدفشان خدمت به اسرائیل است.

مبارزۀ آزادی خواهانه به معنای تروریسم نیست

مبارزه آزادی خواهانه تروریسم نیست؛ زیرا مبارزه برای دست یابی به آزادی یک وظیفه محسوب می شود. کسانی که ملت فلسطین را تروریست می خوانند، در واقع مخالف آزادی خواهی این ملت هستند. ما اگر به علت حمایت از فلسطین تروریست خوانده شویم ، باعث افتخار ماست.

قضیه فلسطین قضیه همه مسلمانان، مسیحیان و آزادیخواهان جهان است و هر کسی که با اسرائیل غاصب و نژادپرست به مخالفت برخیزد، ما از چنین فردی حمایت می کنیم.

لزوم آغاز بیداری فکری و فرهنگی در کشورهای عربی برای اصلاح کج روی ها و اشتباهات

باید بیداری فرهنگی و فکری در کشورهای عربی برای اصلاح کج روی ها و اشتباهات آغاز شود. قضیه فلسطین در رسانه های کشورهای عربی به فراموشی سپرده شده است و دستگاه های دیپلماسی کشورهای عربی هم فقط برای خودنمائی تظاهر به حمایت از ملت فلسطین می کنند تا آماج حملات حامیان ملت فلسطین قرار نگیرند.

توجهی به قدس نمی شود و اسرائیل روز به روز قدس را بیش از پیش به سیطره خود درمی آورد. ما فقط شاهد صدور بیانیه های محکومیت هستیم. تلاش برای نجات قدس و فلسطین باید جدی و واقعی باشد ولی متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی و عربی قضیه فلسطین را به  فراموشی سپرده اند و راه خود را از راه آزادسازی فلسطین جدا کرده اند .

اعراب! چرا دست روی دست گذاشته اید؟

ما با وجود احترامی که برای اعراب قائل هستیم، به آنها می گوییم که چرا دست روی دست گذاشته اید و آنگونه که شایسته است از قدس و فلسطین حمایت نمی کنید. ای اعراب! با سکوت خود باعث از دست رفتن فلسطین و قدس نشوید، بلکه برای بازگشت سرزمین فلسطین به دست صاحبان واقعی اش تلاش کنید؛ زیرا عزت و سربلندی ملت فلسطین در واقع عزت و سربلندی امت اسلامی است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست اسقف اعظم فلسطین از مسلمانان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات