مصر مخالفان آل‌سعود را دادگاهی کرد

به گزارش «شيعه نيوز»، اولین جلسه محاکمه "يحیی قلاش"، رییس اتحادیه روزنامه نگاران مصر، و دو عضو هیات مدیره این اتحادیه به اتهام پناه دادن به افراد تحت تعقیب و نشر اخبار دروغ آغاز شد.
قلاش هنگام رسیدن به دادگاه گفت: «ما برای حفظ کرامت انجمن و ارزش های حرفۀ روزنامه نگاری می جنگیم.»
"خالد البلشی"، نایب رئیس اتحادیه روزنامه نگاران مصر، و "جمال عبد الرحیم"، دبیرکل اتحادیه، دیگر متهمان این پرونده هستند.
پس از آنکه نیروهای امنیتی مصر چند فرد تحت تعقیب را در محل اتحادیه بازداشت کردند، این دو نفر نیز مانند قلاش، به پناه دادن به افراد تحت تعقیب و نشر اخبار دروغ متهم شدند.
همچنین "عمرو بدر"، سردبیر پایگاه اینترنتی " بوابة ینایر"، و "محمود السقا"، خبرنگار این پایگاه، به نشر اخبار دروغ درباره توافق مرزی میان مصر و عربستان سعودی متهم شده اند.
اساس توافق مرزی مصر با عربستان، حاکمیت دو جزیرۀ مصری "تیران" و "صنافیر" به عربستان واگذار شد.   
این دو خبرنگار با اشاره به اینکه دو جزیره مزبور مصری هستند، مقام های قاهره را به فروش اراضی مصر متهم کرده و این اقدام را مغایر با قانون اساسی مصر دانسته بودند.  
انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصر مخالفان آل‌سعود را دادگاهی کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات