روزهای بلند رمضان در انتظار مسلمانان مقیم انگلستان است

به گزارش «شیعه نیوز»، مسلمانان ساکن نیمکره شمالی زمین، یکی از پرچالش ترین ایام ماه مبارک رمضان در طول 30 سال گذشته را تجربه خواهند کرد. روزهای بلند سبب خواهد که زمان میان افطاری و سحری برای آنها بسیار کم باشد.
این روزنامه انگلیسی افزود: این ماه روحانی که احتمالا از دوشنبه آتی آغاز خواهد شد، در اواخر فصل بهار و اوایل فصل تابستان قرار گرفته است و این به معنای طلوع زودهنگام و غروب دیرهنگام آفتاب می باشد.
گاردین نوشت: ماه مبارک رمضان که بر اساس تقویم قمری بنا شده است و هر سال 10 الی 11 روز به عقب بر می گردد و چرخه آن 33 ساله است.
روزنامه گاردین اضافه کرد: «ابراهیم موگرا» دستیار دبیرکل شورای مسلمانان بریتانیا (ام سی بی) می گوید: ما سال گذشته تجربه مشابهی را داشتیم؛ البته برخی به دلیل کهولت سن و یا بیماری از گرفتن روزه معاف هستند.
این روزنامه انگلیسی همچنین با بیان اینکه «مسلمانان مقیم شمال اسکاتلند طولانی ترین زمان روزه داری را تجربه می کنند» افزود: وحید خان یک پزشک محلی و از هیات امنای مسجد اینورنس می گوید: در منطقه هایلندز، هیچ وقت شب نمی شود، به همین خاطر زمان افطار خیلی کم است. اما مسلمانان انگیزه روزه گرفتن را دارند. فکر کردن به آن سخت است اما گرفتنش راحت است.
گاردین نوشت: برخی از کارفرمایان انگلیسی برای مسلمانان تسهیلات کاری خاصی از قبیل کشاندن ساعات کاری به جلو در نظر گرفته اند.
این روزنامه انگلیسی به نقل از موگرا افزود: بسیاری از مسلمانان مرخصی هایشان را نگه می دارند که در طول ماه رمضان از آن استفاده کنند.
گاردین نوشت: یک سخنگوی سازمان خدمات ملی درمانی انگلیس (ان اچ اس) می گوید: این سازمان تسهیلات گسترده ای را شامل تغییر شیفت کاری و نوع کار برای کارکنان مسلمان و سایر اقلیت های قومی در نظر گرفته است.
این روزنامه انگلیسی همچنین با بیان اینکه «رمضان سال جاری همچنین با برگزاری امتحانات مدارس نیز همزمان شده است» افزود: یک عضو انجمن روسای مدارس و کالج انگلیس گفت: تردیدی نیست که همزمانی ماه رمضان و برگزاری امتحانات طی چند سال آتی فشار مضاعفی را بر مسلمانان جوان می گذارد. مسلمانان جوانی که تابستان سال جاری در امتحانات شرکت می کنند با توجه به تاکیدات دینی شان در امور تحصیل باید میان اجرای فرامین دینی و تحصیلی شان تعادل بر قرار کنند.
گاردین نوشت: سازمان استاندارد مدارس (آفکام) پیشتر از تغییر زمان برگزاری امتحانات برای دانش آموزان مسلمان امتناع کرده است.
این روزنامه انگلیسی همچنین اضافه کرد: پیش بینی می شود که امسال زکات فطره در انگلستان به بیشترین حد خود طی سال های گذشته، رقمی معادل 100 میلیون پوند برسد.
براساس اعلام مرکز اسلامی انگلیس به احتمال قوی ماه مبارک رمضان در این کشور از روز سه شنبه این هفته ؛ هفتم ماه ژوئن 2016 میلادی ( 18 خرداد 95 ) آغاز می شود و معمولا روشنی روز در این ایام به طور میانگین بیش از 16 ساعت خواهد بود.
براساس آمار رسمی، بریتانیا ( شامل انگلیس ، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی )، در سال 2013 میلادی، 61 میلیون و 100هزار نفر جمعیت داشته که شمار مسلمانان آن، 2.8میلیون نفر برآورد شده است.
براساس یک کار تحقیقی صورت گرفته، بیش از 80 درصد از مسلمانان انگلیس و ولز، در شهر لندن و بخش های اطراف آن، میدلندز غربی، یورکشایر و هامبر زندگی می کنند.
براساس بررسی صورت گرفته توسط شورای مسلمانان بریتانیا، در کل 4.8 درصد از کل جمعیت انگلیس و ولز ( 56 میلیون و 76 هزار نفر ) و 8.1 درصد از کل شاگردان مدرسه ( پنج تا 15 سال ) این مناطق هم اینک از مسلمانان هستند که این درصد در شهر لندن بشدت افزایش می یابد.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزهای بلند رمضان در انتظار مسلمانان مقیم انگلستان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات