استفاده از مغز حلزون‌ برای ساخت ربات + تصاویر

به گزارش خبرنگار باشگاه شبانه باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان کشف کردند که حلزون‌ها فقط از دو سلول مغزی استفاده می‌کنند تا تصمیم‌های پیچیده بگیرند  و به این نتیجه رسیدند که می توانند از این کشفیات استفاده کنند تا ربات‌هایی با کارایی بالا بسازند.
دانشمندان با وصل کردن دو الکترود روی مغز حلزون‌های آبی و انجام آزمایش‌ها فهمیدند که این موجود زنده برای تصمیم گرفتن برای این که سراغ چه غذایی بروند از دو سلول مغزی خود استفاده می‌کنند.
حلزون‌ها چگونه تصمیم می‌گیرند؟ + عکس
حلزون‌ها فقط از دو سلول کنترل کننده و انگیزه دهنده برای عکس‌العمل نشان دادن به چیزی استفاده می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که غذایی را که دیده‌اند را بخورند یا نه. اولین سلول به آن‌ها می‌گوید که غذا در جلوی آن‌ها قرار گرفته است و دومین سلول به آن‌ها می‌گوید که آن‌ها گرسنه هستند.
پس از برداشتن غذا از جلوی آن‌ها اولین سلول مغزی از کار می‌افتد و به جای کار کردن انرژی ذخیره می‌کند.
حلزون‌ها چگونه تصمیم می‌گیرند؟ + عکس
دانشمندان پس از انجام این آزمایش‌ها اعلام کردند که این کشف آن‌ها ممکن است در صنعت ربات سازی نیز به آن‌ها کمک کند و ربات‌هایی بسازند که بتوانند کمترین انرژی را در انجام پیچیده‌ترین عملکردها داشته باشند.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده از مغز حلزون‌ برای ساخت ربات + تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات