مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,[categoriy]

مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند

مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند -آکامورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند -آکا

آکاایران: مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند

آکاایران: مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند.طول عمر یک مورچه متوسط کمتر از یک سال است اما یک آزمایش طولانی مدت که اثرات این حشره را روی خاک بررسی کرده، نشان می دهد با افزایش تعدادشان، مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند.


به گزارش آکاایران: «رونالد دورن»، زمین شناس دانشگاه ایالتی آریزونا و رهبر ارشد این مطالعه، دریافت گونه های خاصی از این حشرات مواد معدنی هوا را برای ترشح کربنات کلسیم (سنگ آهک) به دام می اندازند. در واقع هنگام تولید سنگ آهک، مورچه ها مقدار اندکی از گاز دی اکسید کربن جو را از بین می برند.


این کارخانه سنگ آهک سازی نسخه کوچکی از فرآیند خنک کنندگی سیاره ای عظیم است که در اقیانوس ها رخ می دهد و «جداسازی کربن» نام دارد. سنگ های آهک انباشته شده در اقیانوس در مقایسه با جو حاوی کربن بیشتری هستند.


«دورن» با رهگیری تجزیه خاک دریافت مورچه ها ماموران آب وهوایی بسیار قدرتمندی هستند. با این حال یافته های وی نشان نمی دهند چه میزان اکسیژن جوی به دلیل وجود مورچه ها حذف می شوند زیرا دانشمندان هنوز در ابتدای راه هستند.


محققان حاضر در این مطالعه معتقدند انبوه مورچه ها احتمالا مقادیر مهمی از دی اکسیدکربن جو را از بین برده اند؛ چون تعداد آن ها از 65 میلیون سال پیش رو به رشد بوده است. هم اکنون شش گونه مورچه وجود دارد که کربنات کلسیم ترشح می کنند.


 


 


 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مورچه ها آب و هوای زمین را خنک می کنند -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات