دوردوم انتخابات ریاست جمهوری پرو؛ بازگشت احتمالی‌ فوجی موری ها به قدرت

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، رای دادن در پرو اجباری است و 23 میلیون نفر واجد شرایط برای این دوره از انتخابات هستند.
فوجی موری در دور نخست انتخابات سراسری پرو که روز 10 آوریل«22 فروردین گذشته»، برگزار شد توانست با کسب 39.85 درصد آرا و کوزینسکی نیز با کسب 20.99 درصد آرای ماخوذه به دور دوم راه یافتند.
«ورونیکا مندوزا» سومین کاندیدای ریاست جمهوری پرو نیز با کسب 18.80 درصد رای ماخوذه در دور اول انتخابات شکست خورد.
کیکو فوجی موری 41 ساله بیشترین شانس پیروزی را در دور دوم انتخابات دارد اما تنها رقیب او ، «پدرو پابلو کوزینسکی» 77 ساله موفق شده که در روزهای اخیر فاصله خود را با موری کاهش دهد.
فوجی موری که رهبر حزب راستگرای مرکزی 'نیروی مردمی' پرو است، قبل از دور نخست انتخابات هیچگاه از صدر نظرسنجی ها کنار نرفت اما در روزهای اخیر، نظرسنجی ها حاکی از یک پیشرفت قابل ملاحظه کوزیسنکی است که وی را تقریبا در فاصله یک درصدی موری قرار داده است.
کوزیسنکی افزون بر آن ، دارای یک برگ برنده مهمی‌ است و آن ، نامحبوبی کیکو به دلیل گذشته تاریک پدرش آلبرتو فوجی موری می باشد که در بین سالهای 1990 تا 2000 رئیس جمهوری کشور بود و به جرم جنایت علیه بشریت در زندان به سر می‌ برد.
در این رابطه، 43 درصد از مصاحبه شوندگان گفته اند که قطعا به فوجی موری رای نخواهند داد. این دسته از افراد، همان کسانی‌ هستند که در تظاهرات متعددی که در دو ماه اخیر در تمام پرو بر علیه خانواده فوجی موری برگزار شد، شرکت داشتند.
این در حالی‌ است که حتی نامزدهای حذف شده انتخاباتی، حمایت خود را به سوی کوزینسکی سوق داده ا‌ند. «ورونیکا مندوزا» رهبر حزب چپ پرو که در مقابل کوزینسکی باخت در ویدئویی اعلام کرد: امروز، انداختن رای سفید یا باطل به نفع کیکو در شمارش نهایی خواهد بود و به همین دلیل برای بستن راه فوجی موری ها، فقط کوزینسکی باقی‌ مانده است.
هر دو نامزد، چهره های همیشگی‌ صحنه سیاست پرو هستند و هر دوی آنها گرایش ایدئولوژیکی راست میانه دارند و به همین دلیل، این دو در دور دوم تبلیغات انتخاباتی تلاش نمودند محیط خود را مشخص کنند.
فوجی موری بر خلاف آنچه که برای دور نخست انتخابات انجام داده بود، یک سخنرانی دست آهنین برای پایان دادن به ناامنی‌ شهروندی را از سرگرفت موردی که بسیاری از مردم آن را به سالهای جنگ بی‌ امانی که پدرش داشت نسبت می‌ دهند.
کوزینسکی هم به نوبه خود ، همه تلاش خود را صرف این کرده که برغم ظاهر نخبه گرای خود، به نامزد فقرا تبدیل شود.
اروپام *5*491**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوردوم انتخابات ریاست جمهوری پرو؛ بازگشت احتمالی‌ فوجی موری ها به قدرت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات