درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل‌سعود+عکس

مشرق : در پی توهین های مکرر "سرهنگ سامر السبهان" سفیر عربستان سعودی در بغداد به نیروهای مردمی (حشدالشعبی) و حاج قاسم سلیمانی میلیون ها نفر از کاربران عراقی شبکه های اجتماعی با تهیه طوماری خواستار اخراج فوری وی از عراق شده اند.


بنابر این گزارش، السبهان سفیر سودی ها در عراق طی روزهای گذشته بارها با اظهارات خارج از عرف و ادب به فحاشی رسمی علیه نیروهای نظامی عراقی مشارکت کننده در عملیات آزادسازی شهر فلوجه از تروریستهای تکفیری - بعثی داعش پرداخته بود که موجی از اعتراضات مردم و شخصیتهای سیاسی عراقی را برانگیخته است. روز گذشته وی طی پیامی در توئیتر حضور نیروهای مستشار نظامی ایرانی را در عراق برای ایجاد جنگ طایفه ای و آتش زدن مردم این کشور عنوان کرده بود.
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
این در حالی است که دولت عراق ضمن احضار رسمی وی و ابلاغ اعتراض شدید این کشور به وی رسما اعلام کرد که مستشاران ایرانی به درخواست رسمی و مکتوب دولت عراق برای کمک به یگان های نظامی در چهارچوب قرارداد نظامی - دفاعی مشترک دو کشور صورت گرفته و اصولا سفیر کشور عربستان حق دخالت و اظهار نظر در اینگونه امور خارج از حیطه اختیارات و وظایف خود را ندارد. اشاره سفیر آل سعود به جنگ طایفه ای در حالی است که تا پیش از سقوط نظام دیکتاتوری صدام مقبور دولت های عربی و در راس آنها عربستان نقش مستقیم در حمایت مالی و نظامی از جنایات وی علیه مردم عراق و سایر ملت های منطقه ایفا کرده بودند.
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
از سو دیگر شخصیتهای سیاسی و پارلمانی عراقی نیز ضمن موضعگیری شدید عله سفیر عربستان خواستار اخراج وی شده اند. دکتر حنان فتلاوی نماینده مجلس ملی عراق در اظهار نظری وی را به بی ادبی و دخالت در امور عراق متهم کرده و خاستار اخراج سفیر سعودی ها شد. اظهارات السبهان با واکنش شدید کاربران عراقی فضای مجازی مواجه شده است. هزاران طرح و کاریکاتور و متن اعتراضی از سوی این کاربران در شبکه های اجتماعی ایجاد شده و "هشتگ السبهان_سفير_الشيطان" (سامر السبهان سفیر دولت و کشور شیطان عربستان) بسرعت در حال گسترش در فضای رسانه ای می باشد. کابران عراقی در واکنش به توهین سفیر آل سعود به حاج قاسم سلیمانی گفته اند:

"نصحیتی به عربستان سعودی! سامر السبهان را سفیر گوسفندان کنید! خفه شو ای سبهان! قاسم سلیمانی منا (ترجمه:حاج قاسم سلیمانی از ما عراقی هاست)
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکسدرخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس
درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل سعود+عکس

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست مردم عراق برای اخراج سفیر آل‌سعود+عکس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات