می‌خواستیم کِلی را شیعه کنیم/ می‌خواست بین ایران و عراق وساطت کند

می‌خواستیم کِلی را شیعه کنیم/ می‌خواست ایران و عراق وساطت کند
رییس فدراسیون بوكس در تمجید از قهرمان افسانه ای بوكس جهان كه به تازگی درگذشته است، گفت: قصد داشتیم محمدعلی کلی را در خراسان شیعه کنیم که البته مشکلاتی پیش آمد.

احمد ناطق نوری رییس فدراسیون بوكس در خصوص محمد علی كلی قهرمان اسطوره ای این رشته و درگذشت وی عنوان كرد: كلی یكی از بهترینهای رشته ورزشی بوكس از ابندا تا به امروز بود. وی خیلی باهوش بود و وقتی او را در سال ٧٢ به كشور دعوت كردیم در هتل استقلال اقامت داشت. صبح زود به ما گفتند كه او بیرون رفته است. نگران شدیم چون تهران را نمی شناخت اما بعد از چند ساعت دیدیم كه وی به هتل بازگشت و فهمیدیم خیابان ولیعصر را دور زده و خودش راه هتل را دوباره پیدا كرده است.


وی افزود: با كلی به مجله كیهان ورزشی رفتیم. آنجا در مورد نظرش به جنگ بوسنی پرسیدند كه گفت این كلك آمریكاست و كار بسیار زشتی است.


ناطق نوری با تمجید از بوكس كلی تصریح كرذ: كسی نتوانسته روی دست او بیاید. كلی اصلا مشت نمی خورد و همیشه جاخالی می داد و از زیر دست حریفانش كنار می رفت.


رئیس فدراسیون بوکس همچنین در خصوص پادرمیان محمدعلی در جنگ ایران و عراق تاکید کرد: در جنگ ما و عراق كلی گفت دو كشور اسلامی نباید با هم بجنگند و جنگ را باید جای دیگر ببرند. حتی به عراق هم رفته بود و با صدام ملاقات كرده بود.


وی ادامه داد: كلی ورزشكاری بود كه هم ورزش داشت و هم خصلت ورزشی. روز بزرگداشت زن یكی از نمایندگان مجلس كه در حال حاضر معاون پارلمانی وزارت ورزش است وی را به شهریار دعوت كرد و در آنجا مراسمی داشتند كه بانوان همه با چادر در مراسم نشسته بودند. او كلمات و جملات فارسی یاد گرفته بود و وقتی وارد مراسم شد، به زبان فارسی گفت خیلی خوب و خیلی قشنگ و از ما خواست تا سه چادر مشكی هم به وی بدهیم, یكی برای همسرش و دو تا هم برای دخترانش.


 


رییس فدراسیون بوكس با اشاره به دختر كلی عنوان كرد: دختر كلی هم در حال حاضر از قهرمانان بوكس است و به تازگی دختر فریزر رقیب پدرش را هم شكست داده است. او مثل پدرش باهوش و با استعداد است. فریزر یكبار كلی را از ناحیه شكم ناك اوت كرد و كلی پس از آن كلی تمرین كرد و سپس در مبارزه ای ٧ راند شكمش را جلوی فریزر گرفت و در انتها هم پیروز شد.


ناطق نوری در خصوص ارادت محمد علی كلی به حضرت امام خمینی تصریح كرد: كلی خیلی به حضرت امام (ره) ارادت داشت و همیشه میگفت دوست دارم خدمت امام برسم كه البته فرصت نشد. در حضورش در ایران به زیارت امام رضا(ع) هم رفت و در مراسم زیارت عاشورا هم شركت كرد. كلی همچنین با مرحوم غفوری فرد در نماز جمعه شركت كرد. خیلی مبادی آداب بود و اعتقادات زیادی داشت.


وی ادامه داد: كلی سلطان بوكس جهان بود هم در بوكس و هم در اخلاق. در خراسان نیز میخواستیم شرایط را آماده كنیم تا کلی شیعه شود كه مشكلی پیش آمد و نشد. او بسیار خوش خلق بود و بچه ها را خیلی دوست داشت. او را به پارك نیاوران بردیم و بر سر هر كودكی كه می دید دست میكشید. امیدوارم خدا او را رحمت كند.

#1varzesh #احمد_ناطق_نوری #بوکس #کیک_بوکسینگ #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «می‌خواستیم کِلی را شیعه کنیم/ می‌خواست بین ایران و عراق وساطت کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات