فتوای قتل عام علویان صادر شدبه گزارش جهان به نقل از العالم، به نقل از پایگاه اینترنتی "وطن"، "سامی العریدی"، با استناد به سخنان کسانی که آنان را علمای مسلمان نامید، جنگ علیه علویان سوریه را خواستار شد. البته او توضیح نداد که منظورش، تنها، جنگ با افراد مسلح علوی است یا غیر نظامیان علوی را نیز شامل می شود.   

العریدی گفت: «امام غزالی گفته است که باید مانند مرتدان با آنان رفتار شود؛ لذا واجب است زمین از آنان پاکسازی شود».

او، با استناد به گفته های پیامبر تکفیری ها یعنی ابن تیمیه، هم ادعا کرد: «ابن تیمیه نیز گفته است که آنان "نصیریان" (علویان)، از یهود، نصاری و حتی بسیاری از مشرکین، کافرترند. لذا زیان آنان برای امت محمد (ص) بزرگتر از ضرر کفار محارب می باشد». 

العریدی در بخش دیگری از سخنان خود نیز، در توجیه جنایت ها و خونریزی های تروریست های تکفیری، گفت: «انتقال از مرحله ای به مرحله دیگر آسان نیست؛ بلکه با فتنه، قتل و نبرد همراه است تا صف ها از یکدیگر متمایز، قلب ها مورد امتحان و اهل حق آشکار شوند». 

اظهارت تکفیری العریدی در حالی علیه علویان مطرح می شود که آتش تکفیر سلفیان پیرو ابن تیمیه، تنها دامان علویان را نگرفته، بلکه شیعیان و حتی اهل سنت را نیز شامل شده است.

ابن تیمیه، که در قرن 8 هجری زندگی می کرد، سر چشمۀ وهابیت و پیشگام تکفیر شیعیان و دوست داران اهل بیت است که سعودی ها او را شیخ الاسلام می نامند. انحرافات فکری او سبب شد که حاکم وقت شام، با درخواست علمای اهل سنت، او را به زندان افکند. زندگی زیان بار او سرانجام در زندان به پایان رسید.

محمد بن عبدالوهاب در قرن 12 هجری، فرقه استعماری وهابیت را با استفاده از عقاید تکفیری ابن تیمیه ابداع کرد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فتوای قتل عام علویان صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات