مکزیک درمیان هرج ومرج مالی‌ فرمانداران جدید 12ایالت راانتخاب می‌ کند

به گزارش ایرنا، این انتخابات می‌ تواند باعث از دست دادن نفوذ «انریکه پنیا نیئتو» رئیس جمهوری کشور و حزب حاکم دولت 'انقلاب نهادی' (PRI)، در چندین سنگر کلیدی شود.
انتخابات روز یکشنبه مکزیک، به نظر دامنه محدودی دارد زیرا فقط 31.8 درصد مردم کشور به پای صندوق ها فرا خوانده شده ا‌ند و در این راستا، تعادل مجالس فدرالی را برهم نخواهد زد. اما واقعیت چیز دیگری است و این انتخابات همانند یک دماسنج برای برآورد رای در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 میلادی قلمداد می‌ شود.
نزدیک به 37 میلیون نفر مکزیکی در 12 ایالت کشور (از مجموع 119 میلیون و 530 هزار نفر از 32 ایالت)، به پای صندوق های رای فرا خوانده شده ا‌ند. برای حزب حاکم دولت، این انتخابات بسیار مهم است زیرا این حزب در 9 ایالت از این 12 ایالت حکومت می‌ کند و آنچه که این حزب به دنبال آن است، حفظ سنگرهای خود مخصوصا در پنج ایالت می باشد که در همه انتخابات در آنها حایز اکثریت بوده است.
در این رابطه ، در ایالت هایی‌ که خشونت ، فساد و مصونیت از مجازات، مشخصه آخرین دولت بودند، انتخاباتی بسیار رقابتی‌ پیش بینی‌ شده است.
یکی‌ از این ایالت ها ، «وراکروز» واقع در جنوب شرقی‌ است ، جایی‌ که از سال 2010 تاکنون دست کم 18 روزنامه نگار کشته شده اند و ناپدید شدن پنج جوان در ماه ژانویه که به نظر می‌ رسد به دست پلیس ایالتی‌ انجام گرفته، جامعه مکزیکی را به خشم آورده است.
وراکروز از سال 2010 ، از سوی «خاویر دوآرته» از حزب حاکم دولت حکومت می‌ شود و اکنون می‌ تواند یک فرماندار از 'حزب اقدام ملی‌' (PAN )، یا از حزب 'جنبش بازسازی ملی'‌ (Morena )،که از سوی «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» نامزد سابق ریاست جمهوری پشتیبانی می‌ شود ، داشته باشد.
دوآرته در این رابطه ، متهم به انحراف بودجه عمومی‌، بردن ایالت وراکروز به سوی یک وضعیت مالی‌ بحرانی‌ و عدم جلوگیری از رشد جرایم سازمان یافته یا ناپدید شدن صدها تن از مردم ایالت است.
«تامائولیپاس»، دیگر ایالت مکزیک که در شرق و هم مرز با آمریکا است همچنین صحنه مبارزات سخت انتخاباتی به دلیل تبادل اتهامات بین حزب انقلاب نهادی و حزب اقدام ملی‌ در تسلیم شدن در مقابل قاچاقچیان مواد مخدر است. این ایالت به دلیل جنگی که بین دو کارتل مواد مخدر 'گولفو' و 'لوس زتاس' در کنترل منطقه برای فعالیت های تبهکارانه وجود دارد ، رنج بسیاری برده است .
اروپام *1*491**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مکزیک درمیان هرج ومرج مالی‌ فرمانداران جدید 12ایالت راانتخاب می‌ کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات