نظام پرستاری نماینده ای در جلسه وزیر بهداشت ندارد

محمد شریفی مقدم در واکنش به خبر جلسه روز دوشنبه ۱۷ خرداد ۹۵ وزیر بهداشت با برخی از افراد حوزه پرستاری، به خبرنگار مهر، گفت: این اقدام و حرکت خوبی است که وزارت بهداشت بخواهد از مسائل و مشکلات حوزه پرستاری آگاه شود، اما نکته ای که وجود دارد این است که متولیان امر به صورت رسمی و کتبی، از نمایندگان صنف پرستاری دعوت به عمل نیاورده اند.

وی با اعلام این موضوع که جلسه روز دوشنبه وزیر بهداشت با برخی چهره های پرستاری را از طریق منابع غیر رسمی شنیده ایم، افزود: آنچه مسلم است اینکه برای دعوت افراد از تماس تلفنی استفاده کرده اند که این اقدام نمی تواند جنبه رسمی داشته باشد.

شریفی مقدم با عنوان این مطلب که برخی اعضای هیئت مدیره های نظام پرستاری و شورای عالی نظام پرستاری کشور دارای سمت های دولتی نیز هستند، گفت: برخی اعضای هیئت مدیره و شورای عالی نظام پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه خود سمت دارند که قطعا اگر به جلسه وزیر دعوت شده باشند، به عنوان نماینده نظام پرستاری نخواهد بود.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور تاکید کرد: حضور این دسته از افراد در جلسه وزیر بهداشت به عنوان نمایندگان پرستاری، وجاهت قانونی ندارد.

وی از شورای عالی سازمان نظام پرستاری به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری در حوزه پرستاری نام برد و گفت: این قبیل تصمیم گیری ها، مداخله آشکار وزارت بهداشت در امور نظارتی یک نهاد صنفی است که قطعا نتیجه عکس خواهد داشت.

شریفی مقدم افزود: جامعه پرستاری کشور با هوشیاری که دارد، فریب این فراخوان را نخواهد خورد و حاضران در جلسه روز دوشنبه با وزیر بهداشت، تحت عنوان شخصت حقوقی غیر سازمان می توانند عمل کنند.

وی در پایان گفت: مواضع پرستاری از طریق سازمان و شورای عالی نظام پرستاری اعلام خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظام پرستاری نماینده ای در جلسه وزیر بهداشت ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات