تاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد -آکا

سایت کودک ، نی نی آکامراقبت از نوزاد ، مراقبت از کودک ,[categoriy]

تاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد

تاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد -آکاتاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد -آکا

آکاایران: تاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد

آکاایران: تاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد به اثبات رسیده است و بسیاری از پزشکان معتقدند آواز خواندن برای نوزادانی که مدام گریه می کنند بسیار آرامش بخش است و طفل را ساکت می کند.


 


به گزارش آکاایران: گریه مداوم نوزاد مخصوصا برای والدینی که تجربه نگهداری از نوزاد را ندارند بسیار سخت است. بر اساس تحقیقات جدید آواز خواندن بیش از صحبت کردن با نوزاد در آرامش او موثر است.


 


محققان اظهار کردند: به طور طبیعی بشر به موسیقی توجه می کند. در واقع شنیدن موسیقی نوعی سرگرمی محسوب می شود. برخی اوقات با گوش کردن به موسیقی با آن همراه می شویم و ممکن است حرکات هماهنگی ایجاد کنیم.


 


محقق این تحقیق ایزابل پرتز استاد مرکز تحقیقات مغز، موسیقی و زبان دانشگاه فرانسه اظهار کرد: رفتار نوزادان با موسیقی درونی بوده و حرکت جسمی و روحی ندارند.


 


قسمتی از این تحقیق مربوط به تعیین توانایی روحی نوزادان بود. محققان تمامی واکنش های کودکان به موسیقی مانند حساسیت به صدای مادر را ثبت کردند. زمانی که نوزاد به قدر کافی آرام بود و والدین در پشت سر وی نشسته بودند آزمایش را آغاز کردند. محققان برای آرام کردن کودک موسیقی ترکی پخش کردند و نوزاد حدود 9 دقیقه آرام بود، در حالی که کودک با صحبت کردن حدود چهار دقیقه و با صدای والدین بیشتر از چهار دقیقه ساکت می شد.


 


طی این تحقیق محققان از موسیقی ترکی که با زبان مادری کودکان هماهنگ نبود استفاده کردند. سپس با صدای آواز مادر این آزمایش تکرار و نتایج مشابهی حاصل شد. نتایج این تحقیق در نشریه نوزادان منتشر شده است.


 


[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاثیرات مثبت آواز خواندن بر روح و روان نوزاد -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات