نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396 -آکا

ایرانگردی ، ایرانشناسیتوصیه های سفر ,[categoriy]

نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396

نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396 -آکانکته های مهم در مورد تور نوروز 1396 -آکا

آکاایران: نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396

آکاایران: برای تعطیلات عید نوروز اگر می خواهید سفر کنید باید از قبل برنامه ریزی های کامل را انجام بدهید. و در آژانس های معتبر بلیط آن کشور را خیلی زودتر تهیه کنید ودر این جا به گزارش سایت سماتک توضیحاتی در این موضوع برای شما گفته ایم امیدوارم این نکات را جدی بگیرید.


 


به گزارش آکاایران: یکی از ویژگی های راهنمای تور این است که باید به زبان منطقه مورد نظر آشنایی داشته باشد.


 


راهنمای انتخاب تورهای نوروزی 1395


مسافران هنگام سفر در نوروز 1395 با تورهای مسافرتی باید به یک نکته مهم توجه کنند که این دفاتر حتماً داراى مجوز باشند چرا که دفاتر خدمات مسافرتى مجاز استانداردهاى لازم را دارند و تنها با داشتن این موارد به آنها مجوز اعطا مى شود.


 


تور نوروز 1395


با فرا رسیدن نوروز از دیرباز ایرانیان بار سفر بسته و به نقاط مختلف ایران و جهان سفر می کنند. تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای مسافرت است و بهتر است برای اینکه در وقت و هزینه هایتان صرفه جویی شود با تورهای گردشگری سفر کنید. به همین منظور در این مقاله مطالبی ارائه می گردد تا شما عزیزان با تورهای گردشگری و وظایف آنها بیشتر آشنا شوید تا در صورت مسافرت در نوروز 1395 با تورهای گردشگری بتوانید سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.


 


آیا می دانید هنگام مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتى و عقد قرار داد سفر چه نکاتى را باید رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید؟ آیا تا به حال با تورهاى مسافرتى سفر کرده اید؟ اگر جواب شما به این سؤال مثبت باشد، به یکى از این دو نتیجه رسیده اید:


الف) یا از سفر با تورهای مسافرتی رضایت دارید و از این به بعد مشترى همیشگى این تورهای گردشگری خواهید بود و پیدا کردن دوستان جدید را به سفر با خودروى شخصى ترجیح مى دهید.


ب) و یا از شنیدن نام تورهاى گروهى تن تان به لرزه مى افتد و هنوز هم حسرت از دست دادن پول خود را مى خورید.


 


اگر از دسته اول باشید که هیچ، ولى اگر از افراد گروه دوم هستید حتماً مى خواهید بدانید چه اقداماتى را باید قبل از سفر با تورهای مسافرتی انجام مى داید تا حالا افسوس آن سفر را نخورید. سفرى که ممکن است هزینه آن گزاف و امکاناتش نامطلوب بوده باشد. اما به راستى هنگام تصمیم گیری در خصوص انتخاب این نوع سفرها به چه نکاتى باید توجه کرد که خاطره خوش آن همیشه ماندگار باشد؟


 


چگونه از معتبر بودن آژانس مسافرتی اطمینان حاصل نمائیم :
برگزاری هر گونه تور در داخل، برگزاری تورها به مقاصد خارج از کشور و همچنین برگزاری تورهای ورودی به کشور از وظایف اصلی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز فعالیت تاسیس و بهره برداری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و فقط این دفاتر مجاز  به فعالیت تورگردانی هستند.


 


بنابراین مسافران هنگام سفر در نوروز 1395 با تورهای مسافرتی باید به یک نکته مهم توجه کنند که این دفاتر حتماً داراى مجوز باشند چرا که دفاتر خدمات مسافرتى مجاز استانداردهاى لازم را دارند و تنها با داشتن این موارد به آنها مجوز اعطا مى شود. ضمن اینکه اگر تخلفى توسط این دفاتر صورت بگیرد، مسافر تحت حمایت سازمان بوده و بنا به صلاحدید سازمان ضمانت نامه آنها به نفع مسافر توقیف خواهد شد.


 


شما تورهاى نوروز 1395 را یا از میان صفحات آگهى روزنامه ها و یا از طریق دوستان و آشنایان خود پیدا مى کنید. اما به یاد داشته باشید که روزنامه ها هیچ تعهدى نسبت به صحت و سقم آگهى هاى چاپ شده خود ندارند. پس براى جلوگیرى از پیش آمدن هر مشکل احتمالى ابتدا با کارشناسان گردشگرى سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى تماس بگیرید و براى اولین قدم از مجاز بودن فعالیت آژانس گردشگری مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.


 


این کار شما حسن بزرگى دارد، زیرا اگر بعد از سفر با این آژانس گردشگری براى شما مشکلى پیش آید این سازمان مى تواند آژانس گردشگری مجوز دار را بازخواست و حق تان را مسترد کند. ولى اگر آژانس گردشگری منتخب شما غیرمجاز باشد فقط از طریق قانونى و شکایت به مراجع حقوقى مى توانید پرونده خود را دنبال کنید.


 


,[categoriy]

نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396


 راهنمای تور گردشگری باید منطقه را به خوبی بشناسد.


 


نکاتی که در عقد قرارداد با تورهای نوروز 1395 باید رعایت شود:


نکاتی که باید هنگام عقد قرارداد با تورهای گردشگری در نوروز 1395 مد نظر داشت عبارتند از:


 


1- قرارداد منعقده فیمابین شما و آژانس ثبت نام کننده می بایست حتماً دارای مهر آژانس و امضاء مدیر و یا نماینده آن باشد.


2- چنانچه لازم است هنگام ثبت نام در تور های گردشگری نوروز 1395 و عقد قرارداد وجهی از طرف شما به آژانس ثبت نام کننده پرداخت گردد به یاد داشته باشید که حتماً در ازای پرداخت وجه، رسید معتبر که بر روی ورقه سربرگ دار و ممهور به مهر آژانس ثبت نام کننده است دریافت دارید.


 


3- درصورتیکه تور مسافرتی نوروز 95 مورد نظر شما نیاز به ویزا دارد و برای اخذ آن لازم است پاسپورت شما در اختیار آژانس ثبت نام کننده قرارگیرد حتماً در ازای ارائه پاسپورت، رسید معتبر که بر روی ورقه سربرگ دار ممهور به مهر آژانس ثبت نام کننده است دریافت دارید.


 


4- به توضیحات شفاهی آژانس ثبت نام کننده که در رابطه با شرح خدمات تور نوروزی انتخابی شما ارائه می گردد اکتفا ننمائید و هر آنچه گفته می شود را در متن قرارداد لحاظ نمائید


 


5- این حق شماست که از برنامه سفر قبل از ثبت نام آگاهی داشته باشید بنابراین هنگام عقد قرارداد آنرا از آژانس ثبت نام کننده بخواهید.


 


 


6- بر اساس مقررات سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى بیمه کردن تمامی مسافران شرکت کننده در تور الزامی می باشد بنابراین از بیمه بودن خود هنگام ثبت نام در تورهای نوروزی اطلاع حاصل نموده و از آژانس ثبت نام کننده بخواهید که در قرارداد به آن اشاره نماید.


 


7- برگزاری جلسه توجیهی قبل از اجرای برنامه سفر در مسیر های دور ضروری بوده و می بایست توسط آژانس مجری اجرا گردد.


8- داشتن راهنمای تور (تور لیدر) از ضروریات هر تور گردشگری بوده و می بایست این مهم در قرارداد مربوطه لحاظ گردد.


 


در تورهای زمینی نوروز 1395 نکات ذیل را مورد توجه قرار دهید:
از آنجا که عقد قرارداد در خصوص کلیه تورها با هر قیمت و خدماتی الزامی است و آژانس ها و مراکز ارائه دهنده خدمات گردشگری ملزم به عقد قرارداد با مسافر هستند، لذا توصیه می گردد ضمن توجه به نکات زیر  از آژانس ثبت نام کننده بخواهید تا آنها را در قرارداد تور لحاظ نماید :


– تاریخ و روز رفت و برگشت، نوع خودرو و در صورت امکان شماره صندلی مسافران.


– محل صرف صبحانه و نوع آن . مثلاً صبحانه بصورت بوفه عرضه می گردد یا پکیج بسته بندی شده مسافرتی؟


– مشخصات هتل و یا هتل های محل اقامت با قید ستاره و یا درجه آن .


– نوع اتاق و مدت اقامت.


– محل (محل های) سوار شدن مسافرین و ساعت حضور ایشان در محل.


– اگر تور نوروزی مورد نظر دارای وعده های غذائی است (ناهار ، عصرانه و یا شام )، نوع غذا ، محل صرف آن و چگونگی سرو قید شود.


مکان های مورد بازدید و قید این نکته که هزینه ورودیه ها به عهده چه کسی است (مسافر و یا آژانس برگزار کننده)؟
– وجود راهنمای تور که دارای کارت معتبر از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد.


 


,[categoriy]

نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396


داشتن راهنمای تور از ضروریات هر تور گردشگری می باشد.


 


راهنمای تورهای نوروز 1395 چه ویژگی هایی باید داشته باشد


بر اساسی قانون طبیعت، همه مردم برابر و یکسان آفریده نشده اند. برخی تیز هوش تر از دیگرانند، گروهی از تندرستی بیشتری بهره مندند و کسانی نیز از موهبت داشتن پیشینه و پس زمینه های کاری گوناگون برخوردارند. آنچه شما از یک راهنمای تور گردشگری انتظار دارید آمیزه ای هرچه بیشتر از توانمندی ها و برجستگی ها و کمترین ضعف ها وناتوانی ها است.


 


1- راهنمای تور گردشگری باید توانایی جذب مسافران را داشته باشد.


 


راهنمای حرفه ای یا همراه تور شاید چندان کاری با گرفتن مسافر برای تور ندارد. راهنمایان گاهگاهی هم می توانند مسافران را به دنبال خود بکشانند. یک شرکت برگزار کننده تور یا یک دفتر مسافرتی بر روی نام و اعتبارات چنین کسی حساب باز می کند. اخلاق خوب، خوش  و بش با مسافران، ایجاد روحیه در آنان و کارهای دیگر می تواند در جذب مسافر موثر باشد.


 


2- راهنمای تور گردشگری باید منطقه را به خوبی بشناسد


بدیهی است هر کس برای نخستین بار جایی را ببیند، با آن آشنایی ندارد اما برای کسی که از پیش به آنجا رهسپار شده باشد، این یک برتری بی چون و چراست. یک راهنما با داشتن شناخت از منطقه می تواند با تسلط بیشتر و بهتری، درباره جاذبه ها، امکانات محل، شمار روزهای سفر سخن بگوید و اظهارنظر کند و مشکلات احتمالی را از پیش در یابد.


 


3- راهنمای تور باید به زبان منطقه مورد نظر آشنایی داشته باش.


 


داشتن یک چنین توانایی (به ویژه برای تورهای خروجی) از نیازهای حرفه ای است. اما بیشتر راهنمایان گهگاهی نیازی به دادن توضیحات ندارند و به این دلیل در جاهای دیدنی سرانجام به اینجا می رسند که کار را کاملا به دست راهنمای محلی بسپارند.


 


4- راهنمای تور گردشگری باید باهوش و دارای تحصیلات باش


 


این دو ویژگی توامان با یکدیگرند اما همیشه چنین نیست. برخی از دانش آموختگان می توانند الگو و نمونه هوشمندی باشند و بسیاری از مردمان هوشمند شاید آموزش های رسمی بالاتر از دبیرستان را ندیده باشند، پس شما کسی را به عنوان راهنمای تور می خواهید که تیزهوش باشد و در زمانی کوتاه بتواند دانستنی ها را فرا گرفته و به یاد بسپارد و سخنور خوبی باشد. بهترین همراهان تورهای گردشگری کسانی هستند که تنها کمی باهوش تر از کسانی باشند که در خدمتشان هستند.


 


5- راهنمای تور باید در کمک های اولیه مهارت داشته باش


 


راهنمای تور در پذیرفتن مسئولیت های پزشکی باید بسیار هوشیار باشد. مهارت هایی همچون تنفس مصنوعی، نجات غریق، کمک های اولیه پیشرفته کمک بسیار با ارزشی در رهبری تور است.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-ایرانشناسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نکته های مهم در مورد تور نوروز 1396 -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات