رویت هلال ماه مبارک رمضان در شبانگاه سی ام شعبان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در ایران و اکثر کشورهای اسلامی هلال ماه در غروب دوشنبه 17 خرداد با درخشندگی بسیار رویت خواهد شد .
مدرس و پژوهشگر تقویم بر رویت هلال درباره معیارهای رویت هلال گفت: بررسی سن ماه یعنی جدایی زاویه ای ماه از خورشید و میزان فاصله ای که ماه ازخورشید پیدا کرده است .
علی ابراهیم سراجی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود : ماه باید حداقل 7 درجه از خورشید فاصله بگیرد و آندره دانژون فردی فرانسوی بود که برای اولین بار به این مهم دست یافت که زیر 7 درجه کمانی از ماه وجود ندارد .
عضو تحریریه ماهنامه نجوم با اشاره به اینکه در 16 خرداد لحظه مقارنه خورشید با ماه در ساعت 7:29:33رخ می دهد گفت : در غروب همان روز 12 ساعت و 48 دقیقه از سن ماه گذشته است و جدایی ماه 8 درجه و 33دقیقه از 7 گذشته است .
سراجی در ادامه افزود : ارتفاع ماه یک درجه و 32 دقیقه و ماه 13 دقیقه در آسمان خواهد بود و برای مشاهده این هلال نیاز به 5 درجه ارتفاع است که در شبانگاه 29 شعبان هلال دیده نمی شود.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در 17 خرداد سن هلال به 37 ساعت می رسد گفت : ماه 20 درجه جدایی دارد و ارتفاع آن 12 درجه و 42 دقیقه است و شبانگاه 30 شعبان هلال با چشم غیر مصلح قابل دیدن است .
سید محسن قاضی میر سعید نیز درباره رویت هلال در آمریکای شمالی افزود: هلال ماه رمضان در شرق و مرکز ایالت متحده آمریکا با چشم مسلح و در غرب ، شمال غرب و جنوب با چشم غیر مسلح قابل رویت است و این هلال در کشور کانادا فقط در مناطق جنوبی با ابزار قوی و در مناطق شمالی کانادا غیر قابل رویت است .
رکوردار رویت هلال در دنیا گفت : هلال ماه رمضان در تمام منطقه آمریکای مرکزی و جنوبی با چشم غیر مصلح به راحتی قابل رویت است .
مدیر سایت گروه غیرحرفه ای رویت هلال افزود : هلال ماه رمضان در غروب یکشنبه به استثنای شمال و شمال شرقی قاره افریقا، در باقی نقاط به کمک ابزار رصدی قوی قابل رویت است.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویت هلال ماه مبارک رمضان در شبانگاه سی ام شعبان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات