گزارش آمریکا علیه ایران منعکس‌کننده خواست رژیم صهیونیستی به‌عنوان نماد تروریسم دولتی

جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اقدام اخیر آمریکا در گنجاندن ایران در صدر فهرست کشورهای حامی تروریسم بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، حسین جابر انصاری در این بیانیه که به‌شرح زیر منتشر شده آورده است:

1. در شرائطی که بسیاری از جهانیان و برخی از سیاستمداران آمریکا و غرب، بزرگترین حامیان تروریسم را اگر نه دولت آمریکا؛ لااقل متحدان نزدیک آن کشور می‌دانند، گزارش جدید سالیانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره تروریسم، با توجیه دوباره اتهام دروغین حمایت از تروریسم به جمهوری اسلامی ایران، حقیقت و واقعیت‌های آشکار را به تمسخر گرفته و به بهترین سند برای بی‌اعتباری گزارش‌های وزارت امور خارجه آمریکا تبدیل شده است.

2. مبارزات مشروع و قانونی ملل تحت اشغال جهت نیل به استقلال و آزادی و رهایی از اشغال، از مصادیق تروریسم نیست و بخشی از اتهامات این گزارش علیه ایران که بر این مبنا استوار شده، مردود بوده و منعکس کننده خواست رژیم صهیونیستی به‌عنوان بزرگترین نماد اشغالگری، تروریسم دولتی، نقض حقوق بشردوستانه و حقوق بشر و اعمال سیاست‌های مبتنی بر کشتار و سرکوب و نفی موجودیت ملت فلسطین می‌باشد.

3. آمریکا به‌عنوان بزرگترین حامی تروریسم دولتی، با حمایت بی‌قید و شرط از رژیم صهیونیستی دهه‌ها محرومیت از حقوق اساسی و زندگی در وحشت دائمی را به مردم غیرنظامی و تحت اشغال فلسطین تحمیل کرده است و اینک با حمایت عملی از رشد افراط‌گرایی و تروریسم و چشم بستن بر حمایت‌های مالی و سیاسی گسترده عربستان سعودی و دیگر متحدانش از گسترش این پدیده شوم در سراسر جهان، میلیون‌ها نفر از ملتهای مسلمان از یمن تا لیبی را در رنج، وحشت و بی‌خانمانی و تجربه زندگی فلاکت‌بار فرو برده و موجب آن شده است که در پیامد آثار مخرب چنین سیاستی، تعداد قابل توجهی از شهروندان دیگر کشورهای جهان نیز جان خود را بر اثر عملیاتهای تروریستی از دست دهند.

4. برخورد دوگانه، ریاکارانه و تبلیغاتی ایالات متحده آمریکا با تروریسم یکی از عوامل اصلی رشد تروریسم در منطقه و جهان بوده است. استفاده ابزاری ایالات متحده از تروریسم و چشم‌پوشی شرم‌آور نسبت به جنایاتی که گروه‌های تروریستی علیه مردم غیرنظامی مرتکب می‌شوند موجب ریشه‌دار شدن تروریسم و دشواری رویارویی با آن در سراسر جهان شده است.

5. بدون دخالت‌های نظامی و حمایت‌های ویرانگر ایالات متحده از گروه‌های تروریستی در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی و یمن، جامعه بین المللی امروز متحمل هزینه‌های سنگین رویارویی با تهدیدات جهانی این گروه‌های تروریستی نمی‌بود. در چنین شرائطی ایالات متحده نمی‌تواند با شانه خالی کردن از بار مسئولیت خود، سایر ملتها و دولتها را به حمایت از تروریسم متهم کند.

6. سیاست جمهوری اسلامی ایران در نفی تروریسم و افراط‌گرایی و رویارویی همه‌جانبه با آن شفاف و آشکار است. ایران خود یکی از بزرگترین قربانیان اقدامات تروریستی بوده و در نتیجه آن هفده هزار نفر از اتباع خود را از دست داده است. اماکن دیپلماتیک و فرهنگی ایران در خارج از کشور و دیپلمات‌های ایران نیز بارها توسط گروههای تروریستی وابسته به کشورهای مورد حمایت آمریکا هدف قرار گرفته شده‌اند.

7. آمریکا برای اثبات مصداقیت خود در رویارویی با تروریسم به‌جای صدور گزارش‌های خیالی از این دست که تنها متضمن خاک پاشیدن به صورت حقیقت و تحریف واقعیت‌های آشکار است باید با پایان دادن به برخورد سیاسی و گزینشی با موضوع تروریسم به مقابله جدی و همه‌جانبه با مصادیق واقعی حمایت و گسترش تروریسم در منطقه و جهان روی آورد.

8. جمهوری اسلامی ایران در عمل ثابت نموده است که جدی‌ترین و مؤثرترین نیروی مقابله با تروریسم است و در حالی که متحدان ایالات متحده آمریکا در منطقه با روشهای مختلف از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند، این جمهوری اسلامی ایران است که در صف مقدم مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه حضور دارد، بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست اصولی خود همچون گذشته بر آمادگی برای همراهی و همکاری با دیگر دولتها و ملتها و سازمان‌های بین المللی در مسیر رویارویی واقعی و همه‌جانبه با تروریسم تأکید می‌کند.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش آمریکا علیه ایران منعکس‌کننده خواست رژیم صهیونیستی به‌عنوان نماد تروریسم دولتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات