طرح آموزش چهره به چهره تفکیک پسماند از مبدأ در قم اجرا می‌شود

تفکیک زباله سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به آغاز طرح آموزش طرح چهره به چهره تفکیک پسماند گفت: این طرح برای نخستین بار در منطقه دوی شهری قم در حال انجام است.

سید عبدالله میرابراهیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در قم، با اشاره به آغاز "طرح آموزش طرح چهره به چهره تفکیک پسماند" اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار در منطقه دوی شهری قم در حال انجام است و این طرح در مناطق دیگر انجام شده و به اتمام رسیده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با ابراز اینکه آموزش‌گرها در این طرح از دانشجویان محیط زیست و بهداشت محیط هستند، افزود: این آموزشگرها به درب منازل منطقه دو مراجعه می‌کنند و آموزش‌هایی در خصوص جداسازی و تفکیک زباله و معرفی پسماند خشک و تر به شهروندان ارائه می‌دهند.

میرابراهیمی با یادآوری اینکه در کنار بحث آموزش غرفه‌های جمع‌آوری پسماند در سطح شهر نیز راه‌اندازی شده است، گفت: در سطح شهر 17 غرفه و در سطح منطقه دو، 3 غرفه آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند، آموزشگران بعد از تفکیک زباله می‌توانند این زباله‌ها را به این غرفه‌ها برده و به آنجا تحویل دهند.

وی با بیان اینکه غرفه‌ها در خیابان شاهد و انتهای پل جمهوری نبش مالک اشتر مستقر هستند، افزود: شهروندان بعد از آموزشی که آموزشگران می‌دهند می‌توانند زباله‌های خود را به غرفه‌ها بدهند، این طرح آموزشی بوده و از هفته گذشته شروع شده است و بنا به نیاز منطقه این طرح ادامه دارد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تأکید بر وضعیت سنجی و نیاز سنجی منطقه در فاز نخست این طرح گفت: نزدیک به 30 الی 35 آموزشگر به درب منازل مراجعه می‌کنند و آموزش‌های لازم را به شهروندان می‌دهند.

میرابراهیمی با اعلام اینکه آموزش‌ها در این طرح به‌صورت بخش‌بندی بوده و شامل آموزش چهره به چهره، آموزش مدارس و آموزش مکان‌های عمومی است، اظهار داشت: آموزش مکان‌های عمومی در حال پیگیری و انجام است و آموزش مدارس به‌دلیل پایان فصل مدارس به اتمام رسیده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه آموزشگرها با حضور در مدارس آموزش‌های لازم را به دانش آموزان داده‌اند، گفت: آموزشگران برنامه‌های تشویقی و آموزشی برای دانش آموزان داشته‌اند و کتاب و بروشور در اختیار دانش آموزان قرار می‌گرفت، همچنین هر هفته نمایشگاهی از وسایل دورریختنی در مدارس برپا می‌شد که با استقبال دانش آموزان در مدارس مواجه بودیم.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح آموزش چهره به چهره تفکیک پسماند از مبدأ در قم اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات