طرح خرید محصولات هنرمندان استعدادهای جوان را شکوفا می‌کند/ توجه به انجمن‌های شعر اصفهان زمینه‌ساز توسعه فرهنگ و هنر

شعر مدیرعامل انجمن هماهنگی شاعران استان اصفهان گفت: به یاد هنرمند بودن و دوس داشتن هنر، خود به نوعی هنر به شمار می‌رود و توجه به انجمن‌های شعر شهر اصفهان زمینه توسعه فرهنگ و هنر را فراهم می‌کند.

فضل اله شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره شعر و موسیقی اصفهان اظهار داشت: در شهرستان اصفهان 28 انجمن شعر وجود دارد و حدود 40 انجمن نیز در سایر نقاط استان داریم که به صورت مردمی کار می‌کنند، در ماه‌های اخیر حداقل 20 نشست برگزار شد و باید گفت شهردار اصفهان اهل ذوق بوده و به هنرمندان بسیار محبت دارد.

وی درباره نشست‌های هم اندیشی شهرداری با هنرمندان تصریح کرد: اینگونه نشست‌ها هم از نظر روانی و هم از نظر حل مشکلات و موانع سر راه بسیار موثر است، اینگونه نشست‌ها هنر و فرهنگ را حرکت می‌دهد و آن‌ها را تازه می‌کند.

مدیرعامل انجمن هماهنگی شاعران اصفهان درباره طرح خرید محصولات هنرمندان از سوی شهرداری و تاثیر این طرح برای تشویق استعدادهای جوان بیان کرد: به طور قطع این مسئله برای هنرمندان جوان و حرکت آن‌ها به سوی جلو موثر است، جوانان ما احساس تنهایی و بی پناهی دارند، جوانان پرچمداران آینده هنر کشور هستند و این جوانان باید تقویت شوند و از هر جایی که تقویت شوند هنر این کشور تقویت شده‌اند.

وی درباره دورهمی هنرمندان اصفهانی که به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در باغ مسکین برگزار شد، افزود: شب بسیار زیبایی برای هنرمندان رقم زده شد و در این شب هر چه می‌نگریم دریایی از هنرمند موج می‌زند، هنرمندان بسیاری در رشته‌های مختلف در این دورهمی حضور پیدا کرده‌اند و امیدوارم این شب‌ها تداوم داشته باشد، مردم ما نیز باید از فضاهای نشاط و فضاهای فرهنگی استفاده کنند تا هنر ما بیش از پیش پیشرفت کند.

شیرانی خاطرنشان کرد: به یاد هنرمند بودن و دوس داشتن هنر و هنرمند خود نوعی هنر است، ما معتقدیم هنردوستان خود هنرمند به شمار می‌روند، اینگونه مجالس برای هنرمندان دلگرمی است که بدانند از آن‌ها یادی می‌شود و منزوی نیستند.

وی گفت: جوانان ما باید با اقدامات بیشتر سعی در نوآوری داشته باشند و گذشتگان را زیرپا نگذارند و بدانند فرهنگ ما به واسطه گذشتگان غنی است، البته جوانان باید با نوآوری آثاری خلق کنند که جامعه امروز ما می‌پسندد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح خرید محصولات هنرمندان استعدادهای جوان را شکوفا می‌کند/ توجه به انجمن‌های شعر اصفهان زمینه‌ساز توسعه فرهنگ و هنر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات