ایران منتظر پیشنهاد مالی هندی ها برای توسعه میدان گازی فرزاد بی است

به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت نفت، علی اکبر شعبانپور اظهارداشت: مذاکرات ایران و هند برای توسعه میدان گازی فرزاد بی ادامه دارد و منتظر مدل مالی پیشنهادی آنها درباره مسائل مالی پروژه براساس سهم برداشت گاز و میعانات تولیدی از این میدان هستیم.
وی افزود: شرکت ملی نفت ایران پس از دریافت پیشنهاد مدل مالی، آن را بررسی می کند و در صورت تایید، مذاکرات بعدی براساس قرارداد HOA انجام می شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به برگزاری نشست های مستمر بین ایران و هند، اظهارکرد: نفت و گاز پارس مسئول بررسی پیشنهادهای فنی شرکت هندی برای توسعه میدان گازی فرزاد بی است، اما بررسی توجیه اقتصادی توسعه این میدان گازی بر عهده شرکت ملی نفت ایران است.
به گزارش ایرنا، میدان گازی فرزاد بی در بلوک فارسی، غرب میدان پارس شمالی و شمال غرب میدانهای ‌گلشن و فردوسی در آبهای خلیج فارس قرار دارد و بر اساس برآوردهای موجود، بلوک فارسی ٢١,٦٨ تریلیون فوت مکعب ذخایر در جا شامل ١٢.٨ تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی و ٢١٢ میلیون بشکه میعانات گازی قابل برداشت دارد.
وزارت نفت هند امیدوار است ایران را متقاعد کند تا امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد بی را به شرکت هندی او ان جی سی ودیش واگذار کند، این میدان، یکی از بزرگ‌ ترین میدانهای گازی است که تاکنون هند در خارج از این کشور کشف کرده است.
اقتصام**1108 ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران منتظر پیشنهاد مالی هندی ها برای توسعه میدان گازی فرزاد بی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات