توسعه پرورش ماهی در قفس گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

یدالله شمایلی مدیرعامل یکی از موسسات وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به نقاط ضعف و قوت توسعه پرورش ماهی در قفس اظهار داشت:این موسسه در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار امسال برنامه  توسعه آبزی پروری با محوریت وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات را دنبال می کند.
وی با اشاره به برنامه افق 1404 گفت: در نظر داریم طی این برنامه 10 ساله  به تولید 80 هزار تن انواع آبزیان ، 60 هزارتن ماهی به روش پرورش در قفس ، هزار تن گوشت ماهیان خاویاری ، 100 تن خاویار  و 10 هزار تن میگو را با استفاده از آب دریای خزر، دریای عمان، خلیج فارس و آب پشت سدها جهت مصرف کشاورزی دست یابیم چرا که با توجه به شرایط اقلیمی موجود در شمال و جنوب این امر شدنی است.
شمایلی با اشاره به اینکه تولید یک میلیون تن ماهی در قفس با تولید گوشت قرمز برابری می کند،بیان کرد: با توجه به پتانسیل های بالای شمال و جنوب کشور ، تولید یک میلیون تن ماهی در قفس درآینده ای نزدیک با حداقل استفاده از آب دریا امکان پذیر است.
وی ادامه داد: تولید تجهیزات برای استفاده از پتانسیل های داخلی، ایجاد ذخیره تولید از ابتدا تا انتها، تولید قفس،بازاریابی،ایجاد اشتغال پایدار و توسعه صادرات غیر نفتی از جمله برنامه های سازمان شیلات به شمار می رود که امیدواریم اجرای این طرح در بخش تولید امنیت غذایی و ارزآوری را برای کشور در برداشته باشد.
شمایلی با اشاره به اقدامات موسسه در راستای توسعه پرورش در قفس افزود: برای این امر یک سازمان مدیریتی کوچک درون موسسه از طریق شرکت های تخصصی برای ساخت و تولید قفس ، یک شرکت برای نصب و یک شرکت برای مدیریت شناورهای دریایی ایجاد کردیم .
وی با اشاره به دیگر برنامه ها گفت: ساخت برخی تاسیسات، انبار، سردخانه و فضای اداری مورد نیاز از دیگر برنامه ها است ضمن اینکه می بایست از متخصین بخش خصوصی جهت پایداری تولید و رسیدن به مرز تولید یک میلیون تن انواع ابزیان دعوت به عمل آوریم.
انتهای پیام/

 

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه پرورش ماهی در قفس گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات