آغاز محاکمه رئیس سندیکای روزنامه نگاران مصر به دلیل پناه دادن به 2 روزنامه نگار

محاکمه "یحیی قلاش" رئیس سندیکای روزنامه نگاران مصر و 2 عضو دیگر این سندیکا (خالد البلشی و جمال عبدالرحیم) از روز شنبه آغاز شد.

به گزارش عصرایران، اتهام این افراد پناه دادن به 2 روزنامه نگار در محل سندیکا و انتشار خبر حمله پلیس برای بازداشت آنها با عناوین اتهامی "مخفی کردن 2 فرد تحت تعقیب" و "انتشار خبرهای دروغ" است.
 
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس سندیکای روزنامه نگاران به هنگام ورود به دادگاه گفت: نزاع ما حفاظت از کرامت سندیکا و ارزش های حرفه ماست.
 
چندی پیش نیروهای پلیس مصر با حمله به ساختمان سندیکای روزنامه نگاران مصر در قاهره دو روزنامه نگار به نام های عمرو بدر و محمود السقا سردبیر و روزنامه نگار در سایت خبری "بوابه ینایر" را بازداشت کردند.
 
این نخستین حمله پلیس به ساختمان سندیکای روزنامه نگاران مصر از ابتدای ایجاد آن در چند دهه قبل تاکنون است.

این دو روزنامه نگار به دلیل انتشار مطالبی علیه توافق تعیین مرز دریایی مصر و سعودی و سرنوشت دو جزیره صنافیر و تیران تحت تعقیب قرار گرفته بودند.

انها همچنین متهم هستند که مردم را برای تظاهرات با عنوان " علیه اقدام دولت مصر در واگذاری مالکیت دو جزیره به سعودی" تحریک کرده اند.

این دو روزنامه نگار نوشته بودند که این اقدام مخالف قانون اساسی مصر است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز محاکمه رئیس سندیکای روزنامه نگاران مصر به دلیل پناه دادن به 2 روزنامه نگار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات