فتوای تازه برای قتل عام علویان سوریه صادر شد

به گزارش «شيعه نيوز»، "سامی العریدی،" مفتی سابق گروه تروریستی "جبهه النصره" با استناد به سخنان کسانی که آنان را علمای مسلمان نامید، جنگ علیه علویان سوریه را خواستار شد. البته او توضیح نداد که منظورش، تنها، جنگ با افراد مسلح علوی است یا غیر نظامیان علوی را نیز شامل می شود.   

العریدی گفت: امام غزالی گفته است که باید مانند مرتدان با آنان رفتار شود؛ لذا واجب است زمین از آنان پاکسازی شود.

وی، با استناد به گفته های پیامبر تکفیری ها یعنی ابن تیمیه، ادعا کرد ابن تیمیه نیز گفته است که آنان (علویان)، از یهود، نصاری و حتی بسیاری از مشرکین، کافرترند. لذا زیان آنان برای امت محمد (ص) بزرگتر از ضرر کفار محارب می باشد.

العریدی در بخش دیگری از سخنان خود نیز، در توجیه جنایت ها و خونریزی های تروریست های تکفیری، گفت: انتقال از مرحله ای به مرحله دیگر آسان نیست؛ بلکه با فتنه، قتل و نبرد همراه است تا صف ها از یکدیگر متمایز، قلب ها مورد امتحان و اهل حق آشکار شوند.

اظهارت تکفیری العریدی در حالی علیه علویان مطرح می شود که آتش تکفیر سلفیان پیرو ابن تیمیه، تنها دامان علویان را نگرفته، بلکه شیعیان و حتی اهل سنت را نیز شامل شده است.

ابن تیمیه، که در قرن 8 هجری زندگی می کرد، سر چشمۀ وهابیت و پیشگام تکفیر شیعیان و دوست داران اهل بیت است که سعودی ها او را شیخ الاسلام می نامند. انحرافات فکری او سبب شد که حاکم وقت شام، با درخواست علمای اهل سنت، او را به زندان افکند. زندگی سراسر خسران او سرانجام در زندان به پایان رسید.

محمد بن عبدالوهاب در قرن 12 هجری، با زنده کردن عقاید ضالۀ ابن تیمیه، مذهب ساختگی و استعماری وهابیت را بنیان نهاد.انتهای پیام/654

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فتوای تازه برای قتل عام علویان سوریه صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات