FIVB: تعبیر رویای حضور ایران در المپیک بعد از 52 سال انتظار


فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به صعود تیم ملی والیبال ایران به المپیک بعد از 52 سال انتظار پرداخته است.
به گزارش ایسنا ، فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به صعود تیم ملی ایران والیبال به المپیک 2016 ریو پرداخت. در این گزارش آمده است:
تیم ملی والیبال ایران بعد از 52 سال به بازی‌های المپیک صعود کرد. والیبالیست های ایرانی بعد از حضور در رقابت‌های انتخابی در توکیو ژاپن شنبه به المپیک ریو صعود کردند.

پایه تیم ‌ملی فعلی ایران 10 سال پیش بنا گذاشته شد. بعد از یک سال و نیم از حضور رییس جدید فدراسیون والیبال یکسری تغییرات و یکسری بازنگری‌هایی با نسل جدید از بازیکنان صورت گرفت و یک دستور کار خوبی طراحی شد و برنامه‌های مورد نیاز برای آینده بهتر این تیم تنظیم شد.
ایران هدف‌هایش را این گونه تعیین کرد: مدال آوری در مسابقه‌های قهرمانی آسیا و باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی ، صعود به لیگ جهانی و المپیک.
در این زمان ایران تیم بیست و ششم رنکینگ جهانی بود و پشت سر تیم‌های آسیایی قرار داشت ، ولی آن‌ها سال به سال و تورنمنت به تورنمنت پیشرفت کردند.
ایران در نهایت در سال 2011 برای نخستین بار قهرمان آ‌سیا شد و پس از آن تلاش کرد که به المپیک 2012 لندن صعود کند، اما بازیکنان ایرانی برای رسیدن به یک ر‌قا‌بت بزرگ کمی بی تجربه بودند.
در جبران نرفتن این تیم به المپیک آن‌ها موفق شدند راهی لیگ جهانی شوند و برای نخستین بار در سال 2013 وارد این ر‌قا‌بت‌ها شدند.
حضور در لیگ جهانی و مسابقاتی با سطح بالا تجربه بین‌المللی برای تیم ‌ملی والیبال ایران بود. در سال 2014 ایران در جایگاه چهارم لیگ جهانی و ششم مسابقه‌های قهرمانی جهان قرار گرفت. آن‌ها در این سال مدال طلای باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی را نیز به دست آوردند.
یک رویای بزرگ باقی‌ مانده بود: صعود به المپیک.
دو ماه بعد از تمرینات زیاد و یکسری مسابقه‌های دوستانه در فرانسه و ژاپن (مقابل لهستان و چین) آن‌ها وضعیت خوبی برای حضور در توکیو پیدا کردند. آن‌ها اراده خوبی را از خود نشان دادند و به هدفشان یعنی المپیک رسیدند، اما رویا به اینجا ختم نمی‌شود. ایران تنها ورودی مسابقه‌ها را به دست آورده است. سقف آرزوهای ایران آسمان است و آن‌ها تلاش می کنند در والیبال جهان بهتر شوند.

انتها‌ی‌ پیا‌م


[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «FIVB: تعبیر رویای حضور ایران در المپیک بعد از 52 سال انتظار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات