مشکلات کار و اشتغال دراستان اصفهان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت

دراین نشست که شنبه شب با حضور استاندار اصفهان، اعضای کمسیون و تشکلهای کارگری این استان برگزارشد، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح اشتغال فراگیر، پیش بینی سه لایه حمایتی برای اقشار کم درآمد و سیاست پرداختن به بنگاههای کوچک و متوسط به عنوان مهمترین سیاستگذاریهای دولت درزمینه اشتغال، رفاه و رونق کسب کار نام برد.
وی همچنین با اشاره به نقش این وزارتخانه درهماهنگی و تنظیم روابط بین بخشی دستگاههای مختلف دربخش اشتغال اعلام کرد: طبق برنامه ریزی به عمل آمده مشکل صندوق بازنشستگان فولاد نیز حل می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور استاندار این استان نیز طی سخنان در این نشست اظهار داشت: برخی واحدهای بزرگ صنعتی استان، به دلیل واردات بی رویه دچار مشکل شده و این برای استانی که صنعتی ترین استان کشور محسوب می شود زیبنده نیست.
براساس برخی آمارهای اعلام شده حدود 30 در صد واحدهای صنعتی استان اصفهان با مشکلات جدی روبرو است .
* کلیات طرح توسعه اشتغال فراگیر، هفتم اردیبهشت گذشته درجلسه شورای عالی اشتغال با هدف تحقق نرخ بیکاری تک رقمی تا پایان سال 96 به تصویب رسید.
این طرح با عنوان «حرکت» در راستای طرح برنامه تقسیم کار بین دستگاهی و الزامات حصول نرخ بیکاری تک رقمی با تمرکز بر بنگاههای خرد و کوچک در سه لایه کلان، میانی و خرد تدوین شده و قرار است تا پایان سال 96 در کل کشور اجرا شود .
همچنین به منظور تسریع در اجرای بسته اشتغال فراگیر، قرار است کلیه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کشور مطابق چارچوب تقسیم کار بین دستگاهی و توافق‌های کاری با دبیرخانه شورا، برنامه‌های توافق شده را اجرا کنند.
بر اساس دیگرمصوبه شورای عالی اشتغال در راستای اجرای طرح حرکت، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است با همکاری دبیرخانه شورا و سایر دستگاه های ذیربط نسبت به اجرایی کردن گستره مشمول ماده 31 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر بر بنگاه های صنفی و خدماتی مولد زیر 50 نفر اقدام کند.
همچنین دراین زمینه بانک مرکزی موظف شده با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و دبیرخانه شورای عالی اشتغال، ساز و کار تامین مالی فراگیر برای بنگاه های خرد و متوسط را تعیین و ابلاغ نماید در این راستا نحوه تامین مالی تخصیص یارانه ها نیز توسط کمیته ای متشکل ازبانک مرکزی، دبیرخانه شورای عالی اشتغال و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کل کشور تعیین گردد.
1339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشکلات کار و اشتغال دراستان اصفهان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات