معاون قضایی دادگستری یزد: از اطاله دادرسی جلوگیری کنیم

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری یزد احمد بهمنی در آیین معارفه رئیس جدید دادگاه عمومی عقدا افزود: در یکسال گذشته طرحی در دادگستری استان یزد راه افتاده که پرونده هایی که بیش از یکسال در دستگاه قضایی مانده است دوباره بررسی می شود تا از شکل گیری پرونده های مسن در استان تا سرحد امکان کاسته شود.
وی خاطرنشان کرد : اگر رسیدگی به جرائم در دستگاه قضایی تسریع گردد جنبه بازدارندگی دارد و اگر یک دادرسی به دلایل مختلف به درازا بکشد شاید منجر به تجری مجرم گردد.
این مقام قضایی ترویج فرهنگ صلح و سازش را خواستار شد و اظهار داشت : اگر قبل از ثبت پرونده ها در دستگاه قضایی ، پرونده ها به کمیته های صلح سازش ارجاع داده شود بسیاری از پرونده ها به روش کدخدا منشانه حل و فصل خواهد شد.
وی ادامه داد : پرونده هایی که با صلح و سازش ختم شوند دیگر پرونده ای در کنار آنها شکل نمی گیرد اما اگر اختلافی با صلح و سازش و کدخدامنشی حل و فصل نگردید باید منتظر زایش آن در دستگاه قضایی بود چراکه هر طرح دعوا ، دعوای دیگری در پی خواهد داشت.
معاون قضایی دادگستری یزد، نیروی انتظامی را بازوی توانمند دستگاه قضایی دانست و تصریح کرد : نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت ، برخورد با ارازل و اوباش و همچنین در رابطه با پیشگیری از وقوع جرم نقش حائز اهمیتی دارد.
در این مراسم از زحمات و تلاش های بابک زارعان تقدیر و ابوالفضل محمدی به عنوان رئیس جدید دادگاه عمومی عقدا معرفی شد.
عقدا در 100 کیلومتری شهر یزد قرار دارد.
6197

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون قضایی دادگستری یزد: از اطاله دادرسی جلوگیری کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات