سازمان ملل از قتل تبعه کنگو در هند ابراز نگرانی کرد

به گزارش ایرنا،تنش بین کشور های آفریقایی و دهلی نو به دنبال قتل ' ماسوندا کتد اولیور' شهروند 29 ساله کنگو در جمعه گذشته در دهلی نو و حمله تعدادی به یک دختر نوجوان تانزانیایی در بنگلور افزایش یافته است .
تعدادی از شهروندان کنگویی نیز چند روز پیش در واکنش به این حمله ها ،اقدام به آتش کشیدن مغازه های اتباع هندی دراین کشور کردند.
براساس گزارش مقامات رسمی ،دراین حمله ها، تعدادی از اتباع هندی مصدوم شده اند.
درادامه این حوادث ،هفت نفر از اتباع آفریقایی دو روز پیش به هنگام بازگشت به منازل خود در محله «چترپور» در دهلی نو مورد حمله خشونت آمیز قرار گرفته و مصدوم شدند.
سفرای کشورهای آفریقایی هفته گذشته در نشستی در سفارت غنا در دهلی نو اعلام کردند تا زمانی که حمله های نژاد پرستانه و خشونت آمیز،علیه اتباع آفریقایی در هند متوقف نشود،از اعزام دانشجو به این کشور خودداری می کنند.
«الم تهای ولدماریام» سفیر کشور اریتره که ریاست گروه سفرای آفریقایی در دهلی نو را به عهده دارد،با صدور بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد با توجه به ایجاد فضای ناامنی علیه اتباع آفریقایی ،این گروه از دولت های عضو خواسته است،از اعزام دانشجو به هند خودداری کنند.
سفرای کشورهای آفریقایی،از دولت هند خواسته اند که اقدامات لازم برای تامین امنیت اتباع آفریقایی در دهلی نو را انجام دهد.
به گزارش خبرگزاری هندی پی.تی.آی،' فرحان حق' معاون سخنگوی 'بان کی مون' دبیر کل سازمان ملل گفت: این سازمان از افزایش خشونت ها علیه اتباع آفریقایی در هند نگران است .
وی با بیان اینکه این سازمان از مبارزه با نژاد پرستی و بیگانه ستیزی حمایت و بر اجرای طرحهایی برای افزایش بردباری و تحمل،تاکید می کند.
معاون سخنگوی 'بان کی مون' گفت که بخش زیادی از اقدامات آموزشی،علمی فرهنگی و بخش کودکان سازمان ملل به تبلیغ پیام های دوستی و بردباری اختصاص یافته و ما خواستار اجرای این سیاست در هند و یا هر کشور دیگری هستیم .
مقامات وزارت خارجه هند چند روز گذشته در نخستین گام برای کاهش تنش ،باحضور در فرودگاه دهلی نو از اعضای خانواده «اولیور» فرد کشته شده ،اهل کنگو در فرودگاه دهلی نو استقبال کردند.
مقامات وزارت خارجه به خانواده این جوان کشته شده کنگویی قول دادند که به سرعت قاتلان را مجازت کنند.
دولت هند همچنین هزینه انتقال جسد «اولیور» به کشورش را به عهده گرفت .
54 کشور آفریقایی ،برای حضور هند در عرصه های بین المللی بویژه حمایت این کشورها از عضویت دائم دهلی نو در شورای امنیت سازمان ملل از اهمیت بالایی برخوردار است.
*آساق*267 *1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان ملل از قتل تبعه کنگو در هند ابراز نگرانی کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات