رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه ژوئن اعلام شد


به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در این رنکینگ؛ امتیازات سال 2012 به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال 2013 و 2014 به ترتیب 75 و 50 درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ 25 درصد از امتیازات ماه قبل در سال 2015 کسر خواهد شد که در این ماه، از مسابقات قهرمانی جهان 2015، امتیاز کسر شده است.

اما بر اساس رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو در این ماه، در وزن 58- کیلوگرم (وزن اول المپیکی)، «فرزان عاشورزاده» تکواندوکار المپیکی کشورمان، با 422/32 امتیاز کماکان صدر جدول رده بندی را در اختیار دارد و نفر دوم او در تیم ملی یعنی «آرمین هادی پور» با کسب 176/19 امتیاز در رده پانزدهم جدول رده‌بندی است. کشورهای کره‌جنوبی، پرتغال، مکزیک و آلمان در این وزن در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند.

صدر جدول وزن 80- کیلوگرم (وزن سوم المپیکی) با امتیاز 350/18، در اختیار «مهدی خدابخشی»، هوگوپوش المپیکی کشورمان است و «مسعود حجی‌زواره»، نفر دوم او در تیم ملی با 226/63 امتیاز در رده ششم جدول رده بندی جای دارد. در این بین تکواندوکاران مولداوی، روسیه، ساحل عاج و انگلیس، در جایگاه دوم تا پنجم هستند.

اما در سنگین وزن، «سجاد مردانی» تکواندوکارالمپیکی وزن 80+ کیلوگرم کشورمان با 296/63 امتیاز در جایگاه چهارم است و «امید عمیدی» که بعنوان نفر دوم مردانی در این وزن است، با 139/9 امتیاز هجدهم است. تکواندوکاران کشورهای ازبکستان (دیمیتری شوکین و جسور بایکازوف) و آذربایجان در رده اول تا سوم جای دارند.

همچنین در گروه زنان، کیمیا علیزاده تنها بانوی المپیکی کشورمان، با 94/95 امتیاز در رده بیست و ششم وزن 57- کیلوگرم قرار دارد و تکواندوکاران انگلیس، اسپانیا، مصر، سوئد و ژاپن اول تا پنجم هستند.

 

در وزن 68- کیلوگرم مردان نیز، «بهنام اسبقی» با امتیاز 191/81 و «ابوالفضل یعقوبی» با 182/78 امتیاز به ترتیب در رده های هفتم و هشتم وزن دوم المپیکی قرار دارد. تکواندوکاران کره‌جنوبی، بلژیک، مکزیک، روسیه و ترکیه به ترتیب اول تا پنجم هستند.

تیم ملی تکواندوی کشورمان توسط فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم، سجاد مردانی در وزن 80+ کیلوگرم و کیمیا علیزاده در وزن 57- کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک ریو 2016 شده است.

هدایت تیم ملی مردان ایران در بازیهای المپیک ریو برعهده بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی است و هدایت تیم ملی زنان کشورمان را مهرو کمرانی بعنوان سرمربی برعهده دارد.


[ منبع این خبر سایت ورزش3 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه ژوئن اعلام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات