سیستم پناهندگان اروپا منجر به غرق شدن هزاران پناهجو در دریای مدیترانه می‌شود

سباستین کورز وزیر خارجه اتریش وزیر خارجه اتریش ضمن هشدار درباره وابستگی اروپا به ترکیه در مسئله پناهندگان تصریح کرد که سیستم فعلی پناهندگان اروپا منجر به غرق شدن هزاران پناهجو در دریای مدیترانه می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش در گفتگو با روزنامه "دی پرسه" خواستار رویکرد سختگیرانه تر در سیاست پناهندگان اروپایی شده و در بخش دیگری از این گفتگو به توافق ترکیه با اروپا در مسئله پناهندگان پرداخته و گفت: ترکیه می تواند در هر زمانی به این همکاری خاتمه دهد. اگر ما در این راستا به ترکیه تکیه کنیم گرفتار وابستگی خطرناکی می شویم.

طرح A باید یک اروپای قدرتمند باشد که خود بتواند از مرزهایش حمایت کرده و در این باره تصمیم بگیرد که چه کسی می تواند به اروپا بیاید و چه کسی نمی تواند. این تصمیم گیری ها نباید نه به ترکیه و نه به قاچاقچیان واگذار شود.

وزیر امور خارجه اتریش در بخش دیگری از این گفتگو خواستار توقف مهاجرت های غیر قانونی به اروپا شد.
وی همچنین تصریح کرد که سیستم اروپایی منجر به غرق شدن هزاران پناهنده در دریای مدیترانه می شود؛ چرا که آن ها را امیدوار می کند و در سفری خطرناک قرار می دهد.

کورس همچنین در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که ما امروز با موج گسترده مهاجران به اروپا مواجه هستیم. اگر اروپا می خواهد به مقابله با این مسئله بپردازد باید یک سیستم منظم، عادلانه و همبسته را ایجاد کند. شما منظور من را غلط درک نکنید، من موافق این هستم که ما همچنان انسان های بیشتری را در اتریش یا اروپا بپذیریم.

وی  از بستن مسیر بالکان بر روی پناهندگان حمایت کرده و گفت: توافق با ترکیه مطمئنا مفید بود. البته پیش از آن ما مسیر بالکان را بستیم و از آن زمان هجوم پناهندگان به شدت کاهش پیدا کرده است.

کورس همچنین تصریح کرد که اتحادیه اروپا فورا  در مرزهای خارجی خود به یک سپاه حفاظتی شخصی که متشکل ازنیروهای امنیتی از همه 28 عضو این اتحادیه باشد نیاز دارد.

وی درباره طرح کمیسیون اروپایی در این باره که اقدامات تنبیهی برای کشورهای اروپایی که از طرح تقسیم عادلانه پناهندگان تبعیت نمی کنند در نظر گرفته شود گفت: اگر ما می خواهیم اتحادیه اروپا را نابود کنیم این راه مفیدی است.

وزیر خارجه اتریش همچنین تصریح کرد ما باید این مسئله را درک کنیم که برای بسیاری از کشورها نه فقط آن هایی که در شرق اروپا هستند با توجه به شرایط مردم آن ها، پذیرش گسترده پناهندگان یک چالش اساسی محسوب می شود.

کورس  به مسئله برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا  نیز پرداخته و گفت: من امیدوارم که انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند. خروج انگلیس از اروپا برای این اتحادیه دراماتیک خواهد بود؛ نه تنها به این دلیل که اتحادیه اروپا بدون انگلیس بسیار ضعیف تر می شود بلکه  بخصوص به این دلیل که انگلیس از نظر ایدئولوژیک در بحث ها در بروکسل خیلی خوب عمل می کرد.

وی افزود: انگلیس از معدود کشورهایی است که دائما برای اینکه اروپا شایسته رقابت باقی بماند مبارزه می کند. اگر ما انگلیس را از دست بدهیم و نفوذ کشورهای دیگر که بیشتر رویای اتحادیه اجتماعی را در سر دارند افزایش یابد این مسئله تاثیرات منفی را بر اتحادیه اروپا خواهد داشت.

انتهای پیام/ 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیستم پناهندگان اروپا منجر به غرق شدن هزاران پناهجو در دریای مدیترانه می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات