پکن فشارهای آمریکا برای متوقف کردن فعالیت‌ها در دریای جنوبی چین را رد کرد

دریای جنوبی چین یک مقام ارشد نظامی چین ضمن رد فشارهای آمریکا برای متوقف شدن فعالیت‌های پکن در دریای جنوبی چین، گفت: چین واهمه‌ای از ایجاد مشکل در این منطقه ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دریادار سان جیان گو امروز یکشنبه در سخنانی در بزرگترین نشست امنیتی آسیا در سنگاپور با رد فشارهای آمریکا در خصوص متوقف شدن فعالیت های پکن در دریای جنوبی چین، بر حاکمیت ارضی این کشور بر مناطق مورد اختلاف در منطقه تاکید کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: چین ترس و واهمه‌ای از بروز مشکل در دریای جنوبی چین نخواهد داشت. ما به دنبال ایجاد مشکل نیستیم ولی از مشکل نیز ترس و واهمه ای نداریم. چین نسبت به مشکل آفرینی برخی کشورها در دریای جنوبی چین، بی تفاوت نخواهد بود.

روز شنبه، مقام های آمریکایی از جمله اشتون کارتر وزیر دفاع به چین نسبت به خطر انزوای بین المللی هشدار دادند و قول داده‌اند تا آمریکا همچنان بزرگترین تضمین کننده امنیت آسیا برای دهه‌های آینده باشد.

این مقام چینی ضمن رد ادعای مقام های آمریکایی در خصوص انزوای پکن، گفت: بسیاری از کشورهای آسیایی در نشست امنیتی سنگاپور، رفتاری گرمتر و دوستانه تر با چین نسبت به سال قبل داشتند.

وی اظهار داشت: ما در گذشته منزوی نبودیم، الان هم منزوی نیستیم و در آینده نیز منزوی نخواهیم بود. واقعا من نگران آن هستم که برخی افراد و کشورها ، چین را با ذهنیت جنگ سرد و پیشداوری، مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند. این گونه دیدگاه می تواند موجب ایجاد یک دیوار در اذهان آنها شده و خود آنها را منزوی کند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا نسبت به ایجاد هرگونه منطقه دفاع هوایی بر فراز این دریا توسط چین هشدار داد و تاکید کرد: آمریکا هر گونه اقدام چین در ایجاد منطقه دفاع هوایی را رفتاری تحریک آمیز و بی ثبات کننده ارزیابی خواهد کرد.

جان کری در سخنانی گفت: ما هرگونه ایجاد منطقه دفاع هوایی در دریای جنوبی چین را اقدامی تحریک آمیز و بی ثبات کننده در نظر می گیریم. این اقدام می تواند به طور خودکار موجب افزایش تنش شود و تعهدات چین برای مدیریت مناقشات ارضی از طریق دیپلماسی را به شدت زیر سئوال می برد.

مقام های آمریکایی نگران آن هستند که رای دادگاه بین المللی که قرار است طی هفته های آینده در خصوص شکایت فیلیپین علیه چین بر سر ادعاهای دریای جنوبی چین صادر شود، موجب گردد تا پکن منطقه ممنوعه هوایی را در دریای جنوبی چین اعلام کند.

آمریکا بارها خواستار متوقف شدن اقدامات چین در این منطقه شده است. آمریکا همچنین با اقدامات تحریک آمیزی مثل نزدیک کردن کشتی های جنگی خود به جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین، عملا قصد تحریک پکن را داشته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پکن فشارهای آمریکا برای متوقف کردن فعالیت‌ها در دریای جنوبی چین را رد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات