سفر فرزند «گلبدین حکمتیار» در ترکیب هیئت «حزب اسلامی» به کابل

حزب اسلامی حکمتیار هیئت حزب اسلامی به سرپرستی «امین کریم» و همراهی فرزند حکمتیار برای ادامه مذاکرات صلح با حکومت وحدت ملی افغانستان به کابل سفر کرده‌ است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حبیب الرحمان» فرزند گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در ترکیب هیئتی به سرپرستی «امین کریم» به کابل سفر کرده است.

«جمهور نیوز» در خبری پشتو نوشت که این هیئت برای مذاکره با شورای عالی صلح در مورد دو ماده از توافقنامه که توسط گلبدین حکمتیار تغییر کرده بود وارد کابل شدند.

برخی از منابع نزدیک به حزب اسلامی می‌گویند: این هیئت به منظور مذاکرات با دولت افغانستان در مورد حذف نام گلبدین حکمتیار از فهرست سیاه سازمان ملل متحد وارد کابل شده‌اند.

از سوی دیگر برخی منابع در شورای عالی صلح افغانستان اظهار داشتند: به محض امضای توافقنامه صلح توسط گلبدین حکمتیار نام او از فهرست سیاه حذف خواهد شد.

«محمد حکیم حکیم» معاون و سرپرست حزب اسلامی حکمتیار پیش از سفر حبیب‌الرحمان به کابل با اشاره به موارد اختلافی بین این حزب و دولت افغانستان گفت بود که باید برای خروج نیروهای خارجی از این کشور یک جدول زمانی تعیین شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هنوز هم مسائلی وجود دارد که در مورد آن توافقی میان حزب اسلامی و دولت افغانستان صورت نگرفته است.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفر فرزند «گلبدین حکمتیار» در ترکیب هیئت «حزب اسلامی» به کابل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات