شرایط پرداخت بیمه بیکاری برای متاهلین

فارس : پرداخت حداقل 6ماه حق بیمه و داشتن یک سال قرارداد با پرداخت حق بیمه از شرایط احراز بیمه بیکاری است. آن دسته از بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه مانند سیل، جنگ، زلزله و آتش سوزی بیکار می شوند، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری نیاز به داشتن حداقل سابقه ندارند و حتی اگر در روز اول کار بر اثر این حوادث بیکار شوند، می توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.

متقاضیان بیمه بیکاری که کار خود را به صورت غیر ارادی از دست بدهند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری حداکثر ظرف مدت 30روز از تاریخ بیکاری می توانند موضوع را به واحدهای اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی اطلاع دهند و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا کار مشابه آن اعلام کنند.

بیمه بیکاری ، بیمه ، کارگران مدت پرداخت مقرری برای بیمه شدگان متاهل حاکثر 50 ماه است

محمدحسن زدا در گفت وگویی درباره میزان و مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری، اظهار داشت: مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری به بیمه شدگان واجد شرایط به میزان سابقه پرداخت حق بیمه آنان بستگی دارد و این مدت برای بیمه شدگان مجرد حداکثر 36 ماه و برای بیمه شدگان متأهل یا متکفل حداکثر 50 ماه است.

وی با اشاره به افزایش مقرری بگیران بیمه بیکاری اظهار داشت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به سال 93 در سال 94 افزایش یافته است و این روند در سال 95 نیز رو به افزایش است.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی افزود: سازمان تأمین اجتماعی بنا بر تعهدات بیمه ای خود برای افرادی که دیگر مشغول به کار نیستند مقرری بیمه بیکاری پرداخت می کند.

زدا افزود: افرادی که در حال دریافت مقرری بیمه بیکاری هستند هنگامی که به سر کار می روند باید با اطلاع نسبت به قطع مقرری بیمه بیکاری اقدام شوند. افرادی که در صورت اشتغال به کار مجدد همچنان مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند و به شعبه مربوطه اشتغال خود را اعلام نکنند جریمه خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرایط پرداخت بیمه بیکاری برای متاهلین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات