عکس: نبرد تاریخی محمدعلی کلی

محمد علی کلی در 25 فوریه 1964 در مسابقه ای که چهارمین اتفاق بزرگ ورزشی در قرن بیستم خوانده شد موفق شد با شکست «سانی لیستون» در 6 راند دوران باشکوه ورزشی خود را آغاز کند. وبسایت فرادید: محمد علی کلی در 25 فوریه 1964 در مسابقه ای که چهارمین اتفاق بزرگ ورزشی در قرن بیستم خوانده شد موفق شد با شکست «سانی لیستون» در 6 راند دوران باشکوه ورزشی خود را آغاز کند.

ساني ليستون قهرمان جهان که تا آن زمان کسی نتوانسته بود او را ناک اوت کند د‌‌ر اوج قد‌‌رت در رینگ«کانونشن سنتر» شهر «میامی‌بیچ» آمریکا با محمدعلی کلی جوان روبرو شد.

گرچه همه انتظار داشتند لیستون خیلی زود کلی را شکست دهد و دوباره قهرمان جهان شود اما اتفاقات جور دیگری رقم خورد؛ کلی از شروع بازی سعی کرد فرصت را از لیستون و مشت های سهمگینش بگیرد و در عین حال او را خسته کند.

از ابتدای راند سوم در حالی که لیستون آشکارا خسته شده بود کلی حملات خود را با ضربات سنگین شروع کرد؛ در ثانیه‌های پایانی این راند با یکی از ضربات کلی زیر چشم سانی شکاف عمیقی خورد و همین خونریزی نیروی او را کمتر کرد.

از راند چهارم خستگی و ضعف لیستون بیشتر نمایان شد تا اینکه در کمال ناباوری در راند ششم سه ضربه مهلککلی، لیستون را نقش بر زمین کرد؛ او که از درد به خود می پیچید و بازوی مصدومش را گرفته بود، توان برخاستن از زمین را نداشت. علی در حالیکه بالای سر او ایستاده بود فریاد می‌زد: «بلندشو و مبازه کن»؛ در همین لحظه معروفترین عکس تاریخ بوکس گرفته شد. با اعلام پیروزی کلی او دست هایش را بلند کرد و خود را «پادشاه جهان» نامید.

خبرگزاری اسوشیتدپرس به تازه‌گی عکس های منتشر نشده ای از آرشیو خود مربوط به نبرد تاریخی محمدعلی کلی و سانی لیستون منتشر کرده است. این عکس ها در واقع محمدعلی کلی را در شروع دوران پر افتخار ورزشی خود نشان می دهد.

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

نبرد تاریخی محمدعلی کلی

[ منبع این خبر سایت برترین ها-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عکس: نبرد تاریخی محمدعلی کلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات