نویسنده برگزیده جایزه جلال رمان تازه‌ای می‌نویسد

شهریار عباسی برگزیده جایزه ادبی جلال آل‌احمد در گفتگو با خبرنگار مهر از تالیف رمان تازه‌ای خبر داد و گفت: رمان تازه‌ام را با زمینه اجتماعی در دست تالیف دارم. البته شاید تصور شود که به لحاظ زمینه این رمان در ادامه تجربه نگارش «سایه های بلند» باشد اما واقعیت این است که کار تازه‌ام تنها ممکن است از نظر حجم شبیه آن باشند.

وی ادامه داد: در رمان تازه‌ام سعی کردم فرم نوشتن تازه‌ای را به کار بگیرم که با روایت رئالیستی فاصله دارد و نوعی درهم ریختگی زمانی را در ذهن متبادر می‌کند.

به گفته عباسی، وی در حال حاضر برای پیشبرد رمان و تحقیق درباره نگارش آن در شهر خرم آباد به سر می‌برد.

عباسی افزود: داستان این رمان در یک قهوه‌خانه سرراهی در مسیر جاده لرستان به خوزستان شکل می‌گیرد که خودروهای زیادی در آن عبور می‌کند. البته با توجه به اینکه داستان رمان به دوران دفاع مقدس هم اشاره‌ای دارد به طبع عبور ماشین‌های نظامی و نیز نیروهای نظامی نیز از این مکان بخشی از داستان را شکل می‌دهد.

وی در پاسخ به سوالی درباره میزان حضور المان‌های مرتبط با دفاع مقدس در اثرش گفت: نمی‌شود از تاریخ معاصر ایران حرفی زد و از جنگ در آن صحبتی به میان نیاورد. داستان رمان من که اسمش «بازیگوش» است، درباره سیر تحول اجتماعی فرهنگی ایران در یک دهه است و همانطور که گفتم شخصیت اصلی آن نیز یک قهوه‌چی است که در قهوه‌خانه‌اش در این جاده زندگی می‌کند.

یادآوری می‌شود شهریار عباسی با نگارش رمان «سایه‌های بلند» در جایزه ادبی شهید غنی‌پور تقدیر شد و آخرین رمانش با عنوان «دختر لوتی» نیز برگزیده جایزه ادبی جلال‌آل احمد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نویسنده برگزیده جایزه جلال رمان تازه‌ای می‌نویسد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات