«تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، تاریخ شفاهی زندگی و ادبیات منصور اوجی با عنوان «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» است که دبیری آن را محمدهاشم اکبریانی برعهده دارد و سالهاست در حال پیگیری است.

منصور اوجی، شاعر مجموعه شعر «کوتاه مثل آه» در این باره می گوید: این کتاب ٣٠٠ صفحه‌ای پیش از این‌ مدت‌ها منتظر اخذ مجوز بود و چاپ نمی‌شد که بهرحال در بهار سال جاری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز چاپ گرفت. نویسنده کتاب گفت‌وگویی مفصل و طولانی با من انجام داده است که از زمان کودکی‌ام تا امروز را دربرمی‌گیرد.

این شاعر توضیح داد: در کتاب «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» به همه اتفاقاتی که از دوران دانشجویی‌ام تا سال‌های جوانی و میان‌سالی و حال حاضر رخ‌داده اشاره‌کرده‌ام و از نحوه آشنایی با شاعران و نویسندگان و هنرمندان سخن‌ها گفته‌ام. پیش از کتاب من از مجموعه تاریخ شفاهی کتاب‌هایی مانند لیلی گلستان، محمدعلی سپانلو، هوشنگ گلشیری و مهدی غبرایی منتشر شده‌اند.

در کارنامه منصور اوجی آثاری نظیر «باغ شب»، «خواب درخت و تنهایی زمین»، «شهر خسته»، «برگزیده اشعار»، «این سوسن است که می‌خواند»، «مرغ سحر»، «صدای همیشه»، «شعرهایی به کوتاهی عمر»، «حالی است مرا»، «کوتاه مثل آه»، «خوشا تولد و پرواز»، «گنجشک‌ها و کلاغ‌ها» و «دفتر گمشده» قرار دارد.

در ایران هم مانند جهان دو نوع تاریخ شفاهی ادیبان وجود دارد که یک گونه آنرا خود نویسنده بر اساس زندگی نامه اش می نویسند و دیگری نمونه ایست که توسط دیگران نوشته می شود.

نوشتن این جلد از مجموعه کتاب های «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» را  عبدالرحمان مجاهد نقی بر عهده داشته است.


عنوان کتاب: «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران»

نویسنده: محمدهاشم اکبریانی، عبدالرحمان مجاهد نقی

شابک: ۵-۲۱-۶۷۸۳-۶۰۰-۹۷۸

ناشر: ابتکار نو

تیراژ: ۱۰۰۰نسخه

قیمت: ۱۸۰۰۰ تومان

چاپ اول: بهار۱۳۹۵

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات