هدفگذاری برای صعود شهسواری به مرحله یک شانزدهم المپیک

سیما لیموچی پیش از اعزام پینگ‌بازان المپیکی به چین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مدت زمان زیادی تا المپیک ریو باقی نمانده، اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌های تمرینی مصوب را اجرا کنیم تا در این فرصت بتوانیم پینگ‌بازان المپیکی و از جمله ندا شهسواری را به بهترین آمادگی برای حضور در این بازی‌ها برسانیم.

وی با بیان اینکه اردوهای برون‌مرزی پینگ‌بازان المپیکی به مدت ۳۳ روز ادامه خواهد داشت، گفت: بعد از حضور در چین و پیگیری تمرینات در این کشور به ترتیب راهی ژاپن، کره جنوبی و کره شمالی می‌شویم تا در مسابقات تور جهانی که به میزبانی این سه کشور برگزار می‌شود حضور داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان که هدایت ندا شهسواری را در المپیک ریو برعهده خواهد داشت، تاکید کرد: در جریان این اردوهای برون‌مرزی و دیدارهایی که با حریفان خواهیم داشت می‌توانیم نقاط ضعف بازیکنان را شناسایی و پوشش دهیم و نقاط قوتشان را هم تقویت کنیم. این عمده برنامه‌ای است که در جریان سفرهای پیش‌رو پیگیر آنها خواهیم بود تا در قالب آن به هدف اصلی که آماده کردن بازیکنان برای المپیک است، دست پیدا کنیم.

لیموچی در بخش دیگری از این گفتگو با یادآوری اینکه ندا شهسواری در المپیک لندن نتیجه اولین دیدار خود را به حریفی از نیجریه واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت، گفت: البته من در المپیک لندن کنار ندا نبودم، اما در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که اگر برنامه‌های موردنظر به خوبی اجرا شود، ندا مقابل بازیکنانی مانند آن حریف نیجریه‌ای کم نمی‌آورد و می‌تواند صاحب برتری شود. یکی از نتایج حضور در تورهای جهانی ژاپن و کره جنوبی و کره شمالی همین است که بازیکنان ما به لحاظ روانی آماده دیدار با حریفانی در سطح المپیک می‌شوند.

وی تاکید کرد: آنچه به عنوان هدف اصلی و شخص من به عنوان سرمربی پیگیر آن هستم، این است که ندا شهسواری بتواند با توجه به شرایط خوب مهیا شده برای آماده‌سازی، اجرایی خوب داشته باشد. این طور بگویم که به لحاظ عددی و نتیجه تمرکزی روی عملکرد ندا ندارم. بیشتر به دنبال این هستم که این بازیکن نمایشی خوب از آنچه در تمرینات انجام داده، داشته باشد.

سرمربی تنیس روی میز بانوان با یادآوری اینکه بازی‌های المپیک ریو در این رشته با حضور ۶۴ بازیکن در هر یک از بخش‌های مردان و زنان برگزار می‌شود، گفت: این اطمینان را دارم که اتفاق لندن برای ندا شهسواری در ریو تکرار نخواهد شد. البته نمی‌دانم جدول بازی‌ها به چه صورت است و حریفان اول و دوم ندا چه بازیکنانی خواهند بود، اما با توجه به شناختی که از توانایی‌های ندا و وضعیت فعلی این بازیکن دارم، با اطمینان می‌گویم که او اگر با مشکل خاصی مواجه نشود می‌تواند در این دوره المپیک صاحب پیروزی شود، حتی از نظر من این توانایی را دارد که ۳-۲ بازیکن را برده و تا مرحله یک شانزدهم پیش برود. این یکی از اهدافی است که برای این بازیکن تعریف کرده‌ایم.

سیما لیموچی تاکید کرد: توصیه‌ام به ندا شهسواری و حتی نوشاد و نیما عالمیان این است که در المپیک ریو به چهره حریف خود توجهی نداشته و فقط با او رقابت کنند؛ یعنی به این فکر نکنند که حریفشان از چه کشوری است.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هدفگذاری برای صعود شهسواری به مرحله یک شانزدهم المپیک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات