راه اندازی حدود 200 شرکت تعاونی در استان سمنان

اسماعیل غنیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شرکت های تعاونی در مجموع با اختصاص 520 میلیارد ریال اعتبار در استان ایجاد شده است.
وی اظهارد اشت: در راستای صیانت از کار و ایجاد اشتغال پایدار در این بخش در سه سال گذشته برای بیش از سه هزار نفر شغل فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد : اشتغال زایی و احداث شرکت های تعاونی، برای جوانان دانش آموخته در نظر گرفته شده است که با ارائه تسهیلات و بررسی طرح های اقتصادی و تولیدی آن ها، اشتغال زایی پایدار فراهم خواهد شد.
غنیان خاطرنشان کرد : با احداث 75 شرکت تعاونی دیگر در این استان تا پایان سال جاری برای بیش از 800 نفر اشتغال زایی می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید را از جمله اهداف اساسی این اداره کل برشمرد و گفت : باید برای توسعه اشتغال پایدار گام های عملیاتی برداشته شود.
وی تصریح کرد : :در راستای اجرای دفاع از حقوق کارگر در دولت تدبیر و امید طرح هم افزایی سه جانبه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفت و کارگران با تعداد و رای برابر با نمایندگان دولت و کارفرما از حقوقشان دفاع می کنند.
غنیان خاطرنشان کرد : برای صیانت از حقوق کارگر و منابع ملی در سال گذشته، به طور میانگین پنج مرتبه از واحدهای تولیدی و صنعتی استان بازدید و مهم ترین دغدغه ها و مشکلات کارگران بررسی و برطرف شد.
وی بیان داشت : با اجرای طرح تشخیص و تطبیق کارهای سخت از سوی کارفرمایان، کارشناسان اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی توانایی کارگر و نوع کار را مورد ارزیابی قرار می دهند و در صورت تخلف کارفرمایان ، با آن ها برخورد جدی خواهد شد.
غنیان افزود :بیش از 70درصد از مردم استان سمنان زیر پوشش بیمه کار و تامین اجتماعی قرار دارند وحمایت و صیانت از این تعداد بیمه شدگان در راس امور این اداره کل قرار دارد.
وی اضافه کرد :شهرستان شاهرود و سمنان به ترتیب با در اختیار داشتن 25 و 24 درصد از ایجاد شغل جدید، بهترین آمار شهرستانی را در کل استان دارا هستند.
بیش از 120هزار نفر از جمعیت حدود 800 هزار نفری استان سمنان را قشر کارگر تشکیل می دهند.
بیش از 110 هزار و 457 نفر در استان سمنان زیر پوشش بیمه اجباری قرار دارند.
/6026/7339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی حدود 200 شرکت تعاونی در استان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات