خرید تضمینی گندم در 68 مرکز تعاون روستایی خراسان رضوی

رضا نامنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این مراکز از آمادگی کامل برای خرید محصول مازاد کشاورزان برخوردارند، افزود: از ابتدای فصل برداشت گندم حدود پنج هزار تن گندم به صورت تضمینی از گندمکاران خریداری شده است.
وی عنوان کرد: این مراکز خرید 100 درصد گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را به صورت تضمینی خریداری کرده و به انبارها و سیلوها انتقال می دهند.
وی گفت: قیمت تضمینی خرید گندم از کشاورزان در سال جاری هر کیلوگرم 12 هزار و 705 ریال و گندم دروم به مبلغ 13 هزار و 68 ریال تعیین شده است.
وی عنوان کرد: مراکز خرید تعاون روستایی ظرفیت خرید بیش از200 هزار تن محصول کشاورزان را در قالب مجموعه شبکه تعاون های روستایی دارند.
نامنی با بیان اینکه متولی خرید گندم از کشاورزان شرکت غله و خدمات بازرگانی استان است، گفت: شبکه تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید محصول در این حوزه همکاری می کند.
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی با بیان اینکه عمده ترین مراکز تولید گندم استان شهرستان‌های نیشابور، فیروزه، فریمان، چناران، سرخس، تربت جام، تایباد و سبزوار است، گفت: شروع برداشت از شهرستان های جنوبی استان آغاز شد و بتدریج دیگر شهرستان ها را هم دربرگرفت.
به گفته وی، علاوه بر گندم تا کنون بیش از 700 تن کلزا نیز در استان خریداری شده که 550 تن آن در سامانه خرید ثبت و وجه آن به کشاورزان پرداخت شده است .
وی افزود: سال زراعی گذشته در مجموع حدود 480 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شده بود که 196 هزار تن از این خرید توسط مراکز تعاون روستایی صورت گرفته بود.
سطح زیر کشت گندم در خراسان رضوی در سال زراعی جاری، 300 هزار هکتار است که از این میزان 175 هزار هکتار گندمزار آبی و 125 هزار هکتار دیمزار است.
انتظار می رود امسال حدود 700 هزار تن گندم از این سطح برداشت شود که پیش بینی ها برای خرید تضمینی این محصول 470 تا 480 هزار تن است.
1906/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید تضمینی گندم در 68 مرکز تعاون روستایی خراسان رضوی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات