دستگیری شکارچی چهار راس قوچ و شوکا در پارک ملی گلستان

به گزارش صبح یکشنبه ایرنا، محیط زیست گلستان در این زمینه اعلام کرد که در ماموریت گشت و کنترل نیروهای یگان اجرایی قرارگاه شماره 3 پارک ملی گلستان در منطقه تنگه گل ، محیط بانان متوجه صدای شلیک در ارتفاعات و حضور 4 شکارچی شدند که اقدام به شکار کرده بودند.
براین اساس محیط بانان برای دستگیری این شکارچیان اقدام کرده و پس از تعقیب و گریز، یک نفر از این متخلفان که سه رأس قوچ و یک رأس شوکا را شکار کرده بود را در حاشیه رودخانه مادرسو این منطقه دستگیر کردند.
سه شکارچی دیگر این گروه با توجه توپوگرافی منطقه و استفاده از تاریکی هوا موفق به فرار شدند که مورد شناسایی قرار گرفتند.
این متخلف شکار به همراه لاشه چهار راس قوچ و شوکا وپس از تنظیم صورتجلسه تحویل مقامات قضایی شد.
سه شکارچی متواری از شکارچیان سابقه دار هستند که چند مورد شکار غیر مجاز در پرونده آنها وجود دارد واز طرف اداره پارک ملی گلستان شکایتی برای دستگیری و مجازات کیفری آنها به دادگاه ارسال شده است.
جریمه ضرر و زیان هر راس قوچ و میش وحشی 100میلیون ریال و هر راس شوکا 350 میلیون ریال است که این متخلفان طبق اعلام محیط زیست گلستان باید مبلغ 650 میلیون ریال بابت جریمه ضرر و زیان خسارت وارده در حق دولت واریز کنند.
پارک ملی گلستان واقع در شرق استان گلستان یک‌هشتم تنوع گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان و افزون بر نیمی از پستانداران کشور را در خود جای‌ داده است و از نظر طبقه‌بندی اقلیمی دارای سه اقلیم متفاوت خشک، نیمه‌خشک و نیمه مرطوب است و به همین دلیل پوشش گیاهی متنوع از استپی خشک تا جنگل‌های انبوه در آن مشاهده می‌شود.
7333/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگیری شکارچی چهار راس قوچ و شوکا در پارک ملی گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات