اولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین آبان 95 برگزار می شود

رئیس کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران روز یکشنبه درباره جزییات برگزاری این رویداد به خبرنگار علمی ایرنا گفت: تاکنون چهار دوره کنفرانس در سطح ملی و به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه سمنان و دانشگاه یاسوج برگزار شده است و امسال برای اولین شاهد برگزاری آن در سطح بین المللی هستیم.
دکتر 'محمد زمان کبیر' افزود: از یک سو با توجه به تجربیات به دست آمده از کنفرانس های پیشین، این آمادگی وجود دارد که کنفرانس در ابعاد بین المللی برگزار شود و از سوی دیگر، سرعت شتابان فناوری در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه مهندسی عمران ایجاب می کند که از دستاورد و تجربه دیگر کشورها در این زمینه بهره بگیریم.
وی ادامه داد: امروزه آسمانخراش هایی با بیش از 200 طبقه در دنیا درحال طراحی و ساخت هستند، سرعت قطارها با هواپیماها رقابت می کند، انتظار می رود ساختمان ها به جای مصرف، انرژی تولید کنند و رشد روزافزون تکنیک های ساخت و ساز، مصالح و سازه های نوین همزمان با پیشرفت علوم مختلف، انتظارات و آرزوهای بشر را در این زمینه بیش از پیش افزایش داده است.
رئیس دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: رسیدن به همه این آرزوها نیازمند افزایش سطح دانش مختصصان و تبادل دانش میان آنهاست و گردهمایی صاحبنظران، متخصصان، طراحان و سازندگان از سراسر ایران و جهان در این کنفرانس، فرصت ارزشمندی برای تبادل ایده های نو و ارائه یافته های جدید، بررسی مرزهای شناخته شده و کشف ناشناخته در این صنعت به شمار می آید.
کبیر در تشریح محورهای کنفرانس مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران گفت: این کنفرانس در چهار محور اصلی شامل 'صنعتی سازی در ساخت و ساز'، 'تحلیل، طراحی و اجرای سیستم های نوین سازه ای و روش های نوین بهسازی و مقاوم سازی سازه ها'، 'مصالح نوین در مهندسی عمران' و 'فناوری ها و مصالح نوین سازگار با محیط زیست و کاهش مصرف آب و انرژی' تدارک یافته است.
وی مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه کنفرانس را تا پایان خردادماه و مهلت ارسال اصل مقالات را تا پایان شهریورماه امسال ذکر کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه فعالان دانشگاه و صنعت ساختمان و همچنین برپایی نمایشگاه از آخرین دستاوردهای این حوزه را از جمله برنامه های جنبی اولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین برشمرد.
علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره کنفرانس می توانند به نشانی اینترنتی http://5ncnms@aut.ac.ir و یا http://1icnms@aut.ac.ir مراجعه کنند.
علمی**1055**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اولین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین آبان 95 برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات