نماینده مجلس: چالش اصلی دانشگاه ها کمبود اعتبار است

به گزارش ایرنا سیدجواد ساداتی نژاد روز یکشنبه در نشست با اعضای هیات علمی، مدیران و کارشناسان اقتصادی در دانشگاه کاشان اظهارکرد: برای تامین اعتبار مورد نیاز دانشگاه ها باید از سوی دولت، خیران و یا سرمایه گذاری و راه های اقتصادی و تولید مالی اقدام کرد.
وی با بیان این که اگر نگاه دانشگاه فقط متکی به دولت باشد بخش شکست خورده ای خواهد بود، تاکید کرد: برای تامین اعتبارات باید افراد حرفه ای را در موارد مختلف اجرایی به کار گیریم.
ساداتی نژاد جذب خیران خارج از کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: خیران و واقفان، نقش بسزایی در توسعه علمی دانشگاه ها دارند که جذب این افراد نیاز به افراد حرفه ای دارد.
وی افزود: باید به سمت خلق ثروت برویم و با نگاه اقتصادی فعالیت های خود را ادامه داده و با ایجاد شرکت های دانش بنیان و با استفاده از روش ها و تکنولوژی های جدید سعی کنیم، دانش و ایده را بفروشیم.
سادتی نژاد اراده محکم و اصرار در امور را از موارد لازمه مدیریت در دانشگاه دانست و افزود: پیگیری و اراده قوی و مستحکم موجب موفقیت در امور می شود.
وی با تاکید بر این که توسعه و پیشرفت باید از دل دانشگاه برخیزد، افزود: رسالت اصلی دانشگاه تامین رفاه اجتماعی برای مردم است.
3009/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده مجلس: چالش اصلی دانشگاه ها کمبود اعتبار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات