مویدی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر شد

به گزارش خبرگزاری مهر رحمانی فضلی وزیر كشور و دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر در جلسه شورای معاونین و مدیران كل كه طی آن علی مویدی به عنوان قام مقام دبیركل ستاد منصوب و از زحمات علیرضا جزینی تقدیر شد، گفت: با توجه به اهمیت و ارزش موضوعات آسیب‌های اجتماعی و جلسات اخیری كه خدمت مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان بر ساماندهی این موضوع و تعیین اولویت‌ اول مبارزه با اعتیاد تاكید داشتند. 

رحمانی فضلی ادامه داد: محور اصلی فرمایشات اخیر ایشان در بحث اعتیاد و موادمخدر بود و ایشان تاكید داشتند اعتیاد ام‌الفساد است.

وی افزود: فعالیت‌ و اقدامات خوبی در زمینه مبارزه با موادمخدر انجام شده است اما هنوز شاهد جهشی در امر مبارزه با موادمخدر نیستیم و این موضوع همه دستگاه‌های عضو ستاد را شامل می‌شود به همین منظور هدف گذاری ۵ درصد پیشرفت در همه حوزه‌ها را به صورت سالانه در نظر گرفته‌ایم كه كاری شدنی است و باید اجرای آن را از همین الان شروع كنیم. 
دبیركل ستاد اضافه كرد: ستاد امسال متناسب با وظایف دستگاه‌های عضو دستور العمل نحوه اجرا را به دستگاه‌ها ابلاغ كرده و ماهانه گزارش اقدامات انجام شده را از دستگاه‌ها اخذ می‌كنیم. 

رحمانی فضلی از جزینی بابت تعامل و ارتباط خوب بین‌دستگاه‌های عضو ستاد كه به همت ایشان با برگزاری جلسات منظم و صرف وقت فراوان شكل گرفته بود تشكر كرد و افزود: در حال حاضر با دستگاه‌های عضو موافقت‌نامه‌های مختلفی داریم و در قبال انجام فعالیت‌های دستگاه‌ها بودجه تخصیص می‌یابد. 

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشكر از اقدامات و برنامه هایی كه با حسن تدبیر  جزینی انجام شد، افزودند: ان شاء الله ایشان به زودی در منصبی دیگر در وزارت كشور منشا خیر خواهند شد. 

دبیركل ستاد اظهار داشت: سردار مویدی به عنوان قائم مقام جدید دبیركل در ستاد مبارزه با مواد مخدر فردی است با پشتكار فراوان، جدی، صادق، سختكوش و فعال كه در پلیس مبارزه با موادمخدر نیز بسیار موفق و خوب عمل كرده‌اند و به دلیل قدرت هماهنگی بالایی كه دارند می‌توانند منشا خیر و خدمات بسیاری در ستاد باشند لذا با توجه به درخواستی كه از فرمانده ناجا داشتیم، ایشان موافقت كردند از تجربیات آقای مویدی در این حوزه بهره بگیریم. 

وزیر كشور و دبیركل ستاد با اشاره به خصوصیات فردی آقای مویدی اظهار داشت: ایشان فردی با تعامل بالا و مثبت‌اندیش است و تمامی ویژگی‌های یك مدیر خوب را دارا هستند.

رحمانی به مواردی همچون نظم و انضباط، فعالیت و پیگیری مستمر برای هماهنگی امور تاكید و اعلام كردند معتقدم باید مسوولیت‌ و اختیارات را واگذار كرد و فضای دبیرخانه همچون گذشته باید فضای دوستانه و كار و تلاش باشد.

دبیركل ستاد با تسلیت ایام سالگرد رحلت بنیانگذار كبیر و معمار انقلاب گفت: خداوند را شاكریم كه لطف خود را با انتخاب مقام معظم رهبری بر مردم گستراند. 

رحمانی گفت: با اجرای برجام و رفع تهدید و گشایش اقتصادی امید بیش از پیش به جامعه بازگشته و امیدوارم پیشرفت كشور روزافزون باشد. 

جزینی: مبارزه با موادمخدر استراتژی مهم نظام است 

در ادامه  جزینی قائم مقام سابق ستاد گفت: مبارزه با موادمخدر یك مساله و استراتژی مهم برای نظام است و از زمانی كه حضرتعالی در این حوزه وارد شدید شاخص‌های این مبارزه رشدچشمگیری داشته است و توانستیم خیلی از مسایل را حل كرده و حساسیت لازم را در جامعه و مسوولان ایجاد كنیم. 

جزینی ادامه داد: هماهنگی و افزایش دغدغه در بین مسوولین را باید مستمرا ادامه دهیم لیكن چالش اساسی ما اعتماد مردم است و باید با تلاش بیشتر اعتماد را به مردم هدیه داد. 
 وی افزود: رساله عملی ما در امر مبارزه با موادمخدر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است كه بر پایه ۵ اصل مقابله، درمان، پیشگیری، صیانت از بهبودیافتگان و كاهش تقاضا استوار است. 

مویدی: باید بر برنامه اقدام و عمل متمركز شویم 

در بخش دیگری از این جلسه علی مویدی قائم مقام جدید ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: خرسندم كه توفیق خدمت در این جایگاه را پیدا كردم و طبیعی است كه كه آنچه باید در دستور كار قرار گیرد تحقق اهداف بلند و موثر مبارزه با موادمخدر است كه بر اساس تدابیر  رحمانی فضلی شكل گرفته‌اند و آن نگاه جدیدی است كه بر پایه رویكرد اجتماعی مبارزه با موادمخدر و مشاركت مردمی در این حوزه بنا شده است. 

مویدی افزود: سه سال از این رویكرد می گذرد و آثار آن در ارگانها و نهادهای اجتماعی محسوس است حال باید با شاخص بندی توفیقات را بررسی كنیم و مطمئن هستم كه دستاوردهایمان نسبت به گذشته بیشتر خواهد بود. 

قائم مقام جدید ستاد ادامه داد: باید بر برنامه اقدام و عمل كه مورد توجه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز است و اجتماعی كردن مبارزه به نتیجه برسانیم. 

مویدی ستاد را مظهر اقتدار نظام در عرصه مبارزه با موادمخدر دانست و ادامه داد: ستاد به دهها دلیل در این حوزه موفق عمل كرده است و اگر نیازمند اصلاح برخی امور هم باشد آن را انجام می‌دهیم تا اقدامات بهتر به سرانجام برسد. 

این مسئول در ستاد با اشاره به روحیه سربازی خویش گفت: ملاک و معیار در كار صداقت، وجدان‌كاری و انضباط است و چنانچه همه چیز حول این محور حركت كند تمام امور به خوبی پیش می‌روند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مویدی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات