شهرداری ها سیاست تغییر کاربری زمین ها را از دستور کارخارج کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مسکن و شهرسازی هرمزگان، غلامحسین شیری در نشست تخصصی شهرداران استان هرمزگان افزود: اصولا شهرداری ها برای تغییر کاربری خیلی تلاش می کنند و در این مسیر به مبالغ دریافتی از تغییرکاربری و فروش آن فکر می کنند که از نظر ما راهکار مناسبی نیست.

وی با تاکید بر اینکه هدف شهرداری ها باید رفاه مردم باشد، گفت: گاهی شهرداری ها با تغییر کاربری زمین ها و فروش آن ها، آسودگی خاطر شهروندان را از بین می برند، در این زمینه باید بازنگری صورت گیرد. ما عملا با تغییر کاربری ها آینده شهر خود را به فروش می رسانیم و آن را قفل می کنیم.

وی همچنین بر معماری بومی تاکید کرد و افزود: وقتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس مراجعه می کنیم می بینیم معماران آن ها ایرانی هستند اما وقتی اینجا را نگاه می کنیم ردی از معماری بومی نمی بینیم و این رویه که خودمان از معماری بومی که مورد توجه دیگران هست استفاده نمی کنیم باید اصلاح شود.

وی به نورپردازی در شهرهای هرمزگان هم اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید از اساتید و افراد دارای فکر استفاده کنیم تا بتوانیم به شهرهای هرمزگان زیبایی ببخشیم.

در این نشست همچنین ابراهیم رستم گورانی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل  راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به برگزاری این نشست گفت: هدف ما از برگزاری این نشست ها ارتقای سیما و منظر شهری است.

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این نشست ها بتواند روح تازه ای به سیمای شهری ببخشد. شهرداری ها باید در نصب المان در شهرهای خود به ساختار اجتماعی و معماری بومی و بافت تاریخی توجه ویژه داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرداری ها سیاست تغییر کاربری زمین ها را از دستور کارخارج کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات