شهر زنجان عضو سازمان جهانی آی سی سی ان شد

حبیب ملائی یگانه در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه مطابق اقدامات صورت گرفته شهر زنجان عضو سازمان جهانی « آی سی سی ان» iccn شد، اظهار داشت: سازمان جهانی iccn شبکه همکاری و مشارکت‌های حکومت‌های محلی برای محافظت از میراث فرهنگی ناملموس بشری است.

وی بابیان اینکه دبیرخانه آی سی سی ان در کشور کره جنوبی قرار دارد، افزود: این سازمان ۴۰ عضو اصلی دارد که درواقع ۴۰ شهر بزرگ دنیا در آن عضویت دائم دارند.

شهردار زنجان توجه به افق‌های روشن و بین‌المللی را از رویکردهای آتی شهرداری خواند و تأکید کرد: آی سی سی ان عضو وابسته دارد که به‌عنوان اعضای تام شناخته می‌شوند.

وی بابیان اینکه مؤسسات و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز می‌توانند در آی سی سی ان عضو شوند، افزود: این سازمان مجمع عمومی دارد و نشست سالانه آن هرسال دریکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود.

یگانه به نشست آتی این سازمان اشاره کرد و اظهار داشت: از شهرداری زنجان برای حضور در نشست آتی دعوت‌شده است.

شهردار زنجان بابیان این اینکه نشست آتی در آذرماه خواهد بود، افزود: نشست مجمع عمومی سازمان در شهر سیسیل ایتالیا برگزار می‌شود.

یگانه بابیان اینکه چند شهر ایران نیز در این سازمان عضویت دارند، افزود: شهرهای اصفهان، شیراز و نیشابور در این سازمان عضویت دارند.

وی به ملاک و معیار عضویت در آی سی سی ان اشاره کرد و اظهار داشت: در روزهای اخیر دعوت‌نامه برای حضور زنجان در مجمع عمومی این سازمان ارسال‌شده و دلیل عضویت شهرداری زنجان نیز ثبت داستان‌ها، نقل‌ها، و افسانه‌های آشیقی (متون نمایش سنتی) زنجان جزو آثار ناملموس است.

شهردار زنجان بابیان اینکه شهرداری زنجان در چاپ مجموعه داستان‌های ثبت‌شده به‌عنوان صاحب‌امتیاز کتاب همکاری داشته است، افزود: با عضویت شهرداری در این سازمان زنجان در بین ۴۰ شهر بزرگ دنیا قرار خواهد گرفت و موقعیت مهم بین‌المللی را کسب می‌کند.

یگانه تأکید کرد: سازمان جهانی آی سی سی ان بازوی مشورتی سازمان یونسکو است و تنها سازمان رسمی در دنیا است که در حوزه میراث ناملموس بشری فعالیت دارد. این سازمان علاوه بر این حوزه شاهد همکاری اعضا در راستای توسعه پایدار شهری است.

یادآور می شود در سال گذشته با انعقاد قرارداد با  اکبر کریمی پژوهشگر زنجانی، داستان‌های آشیقی زنجان ثبت ملی شد و به ثبت چندملیتی پیشنهاد داده شد. در پی همین اقدام سازمان iccn مدارک دیگری برای عضویت زنجان دریافت نکرده و با تکیه‌بر همین پروژه مهم دعوت‌نامه رسمی برای عضویت شهرداری زنجان ارسال‌شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهر زنجان عضو سازمان جهانی آی سی سی ان شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات