300 دستگاه کمباین برای برداشت گندم وارد خراسان شمالی می‌شود

کمباین معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ۳۰۰ دستگاه کمباین مهاجر برای برداشت گندم وارد کشتزارهای این استان می‌شود.

محمدجواد تشکری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: بیش از نیمی از کمباین‌هایی که برای برداشت گندم به کار گرفته می‌شوند مهاجر هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی تصریح کرد: این کمباین‌ها عمدتاً از استان‌های گلستان، خراسان‌رضوی و جنوبی به استان خراسان‌شمالی منتقل می‌شوند.

وی گفت: کمباین‌های مهاجر پیش از ورود به استان مکلف به رعایت شرایط قرنطینه‌ای هستند و باید به لحاظ فنی نیز مورد معاینه فنی قرار گیرند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان شمالی با تأکید بر‌اینکه کشاورزان در برداشت گندم، تنها از کمباین‌های دارای معاینه فنی استفاده کنند، افزود: اهرم قانونی برای جلوگیری از فعالیت کمباین‌هایی که معاینه فنی ندارند، عدم اختصاص سوخت است و تا زمانی که معاینه فنی ارائه نشود، سوخت به مالکان کمباین‌ها اختصاص پیدا نمی‌کند.

تشکری گفت: تا 10 روز دیگر برداشت گندم در استان آغاز می‌شود و امید می‌رود با حضور به‌موقع کمباین‌های مهاجر، زمان مناسب در برداشت رعایت شود.

وی افزود: امسال 52 هزار هکتار از کشتزارهای آبی و 103 هزار هکتار کشتزار دیم استان زیر کشت گندم است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «300 دستگاه کمباین برای برداشت گندم وارد خراسان شمالی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات