مرال‌های پردیسان بجنورد به دلیل کمبود اعتبار منتقل می‌شوند

مرال مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست خراسان شمالی با اشاره به کمبود اعتبار برای نگهداری مرال‌ها در پارک پردیسان گفت: اعتبار نباشد، به‌ناچار مرال‌های این پارک منتقل می‌شوند.

سید اصغر مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربجنورد اظهار داشت: پارسال به علت شرایط نامناسب گوزن‌های زرد از پارک پردیسان منتقل شد و اکنون نیز شرایط مرال‌ها در این پارک، نامناسب است.

مطهری افزود: تأمین زیرساخت‌های مناسب برای نگهداری مرال‌ها در این پارک نیاز به اعتبار دارد اما اعتباری در این زمینه دیده نشده است.

وی گفت: برای نگهداری مرال‌ها در این پارک سالانه دست‌کم 500 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد اما اعتباری دیده نشده است.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست خراسان شمالی خاطرنشان کرد: پارک پردیسان در عرصه‌ای 50 هکتاری از بوستان باباامان برای نگهداری از چندگونه جانوری آماده و 100 رأس از گونه‌های گوزن زرد، مرال، قوچ و میش و کل و بز به این پارک منتقل شدند.

مطهری بابیان اینکه پارک پردیسان محل مناسبی برای زیست گوزن زرد و مرال نیست گفت: البته محل پارک پردیسان، برای زیست قوچ و میش نامناسب نیست.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست خراسان شمالی درباره اجرای موزه حیات‌وحش در پارک پردیسان نیز اظهار داشت: این اداره کل آماده است تا این پروژه را به بخش خصوصی واگذار کند اما بخش خصوصی تاکنون از آن استقبال نکرده است.

مطهری افزود: تکمیل این پروژه با رشد فیزیکی حدود 60 درصد منتظر ورود بخش خصوصی به اجرای آن است.

وی ساخت این موزه را یکی از بسترهای مناسب برای رونق گردشگری عنوان کرد و گفت: ساخت موزه حیات‌وحش در پارک پردیسان می‌تواند به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری، به صنعت گردشگری کمک کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرال‌های پردیسان بجنورد به دلیل کمبود اعتبار منتقل می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات