برخی واحدهای تولیدی سرخس از زیرساخت‌های عمرانی محروم هستند

احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس گفت: برخی واحدهای تولیدی که در سطح شهرستان سرخس است دارای مشکلات زیرساختی مانند تامین برق هستند و فعال کردن این واحدها در اشتغال‌زایی موثر است.

سید‌ احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سرخس درباره اولویت‌های پیگیری در سطح شهرستان سرخس در مجلس اظهار داشت: دو سوم مردمی که به ما مراجعه می‌کنند مشکل کار و اشتغال دارند و باید پیگیر طرح‌های اشتغال‌زا در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و دامپروری باشیم و در کنار این تسهیلات خوداشتغالی را به شرطی که واقعاً ایجاد اشتغال کند، تقویت کنیم.

نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس گفت: وام‌هایی نیز قبلاً در حوزه خوداشتغالی پرداخت شده که افراد به‌جای اینکه در حوزه اشتغال به کار ببرند به وسیله آن وام‌ها، مسکن خریداری کردند و در مسیر خودش هزینه نکرده‌اند که این روند به اشتغال آسیب زده است.

قاضی‌زاده هاشمی اولویت اول برای پیگیری در حوزه نفت و گاز را آوردن دکل‌های حفاری عنوان و تصریح کرد: آوردن دکل‌های حفاری به شهرستان سرخس سبب ایجاد اشتغال می‌شود و علاوه بر آن طرح توسعه نیز است.

وی بیان کرد: برخی واحدهای تولیدی که در سطح شهرستان سرخس است دارای مشکلات زیرساختی مانند تامین برق هستند و فعال کردن این واحدها در اشتغال‌زایی موثر است و در این حوزه به طور جدی پیگیر هستیم و جزو اولویت‌های فوری ما است.

نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس ادامه داد: فراهم کردن مجوزهای لازم برای حوزه صنایع اصلی مانند صنایع پتروشیمی از اولویت‌های بلند مدت ما برای شهرستان سرخس است تا از این طریق حوزه شهرستان از تنوع بیشتری برخوردار شود.

قاضی‌زاده هاشمی ساماندهی فضای نابسامان بهداشت و درمان شهرستان سرخس را از دیگر اولویت‌ها برای پیگیری عنوان کرد و گفت: سرخس در حوزه بهداشت و درمان مشکل مدیریتی و تجهیزات دارد؛ خوشبختانه بیمارستان لقمان حکیم سرخس از لحاظ ساختار کاملا مناسب است و فنی و حرفه‌ای ساخته شده اما در بخش کادر پزشکی و تجهیزات دچار کمبود است که باید تکمیل شود و به طوری فوری این مسئله را پیگیری می‌کنیم و علاوه بر آن در حوزه مدیریتی بهداشت و درمان نیز نیازمند یک بازسازی جدی هستیم.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب جاده سرخس مشهد اظهار داشت: هفته آینده با وزیر راه جلسه‌ای داریم که در آن جلسه مسئول مربوط به وزارت نفت نیز حضور خواهد داشت و امیدواریم برای تکمیل پروژه راه سرخس به تفاهم برسیم.

نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس افزود: برای پروژه راه سرخس مشهد تامین اعتبار لازم در وزارت نفت صورت گرفته ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی نیز  برای تامین اعتبار تعهد داده است و حتی ما پیشنهاد داریم که اگر وزارت راه مشکل تامین اعتبار دارد پروژه راه سرخس مشهد را از طریق سرمایه‌گذار خارجی به انجام برسانند.

قاضی‌زاده هاشمی درباره دستور اول مجلس دهم گفت: تشکیل کمیسیون‌های تخصصی نخستین دستور مجلس است و پس از آن نیز مشخص کردن هیئت رئیسه کمیسیون‌ها است و مهمترین موضوعی که پس از تشکیل کمیسیون‌ها در دستور کار مجلس است و حداقل سه ماه از زمان مجلس معطوف به آن خواهد شد، بررسی کارشناسی قانون برنامه ششم توسعه است و علاوه بر قانون برنامه ششم توسعه، طرح‌ها و لوایح بسیار زیادی از مجلس قبل باقی مانده که رسیدگی نشده که آنها نیز در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی از حضور خود در یکی از کمیسیون‌های انرژی یا صنایع و معادن مجلس با توجه به ویژگی‌های حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: برای کمیسیون صنایع تاکنون برای 23 جایگاه 35 نفر ثبت نام کردند و برای کمیسیون انرژی برای 23 جایگاه 25 نفر ثبت نام کردند که اقبال برای کمیسیون صنایع بیشتر از کمیسیون انرژی بوده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برخی واحدهای تولیدی سرخس از زیرساخت‌های عمرانی محروم هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات