کلزا در 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان کشت می‌شود

کلزا مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: این سازمان بنا دارد تا در سال ۹۶-۹۵ ، ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان را زیر کشت محصول کلزا ببرد.

فردین مرادیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به توانمندیهای بخش کشاورزی در حوزه زراعت اظهار داشت: زنجان یکی از استانهای مطرح کشور در تولید محصول استراتژیک کشور یعنی گندم است.

وی تصریح کرد: کیفیت محصول گندم تولیدی در استان زنجان به دلیل برنامه‌های ترویجی و آموزشی سازمان جهاد کشاورزی در نحوه کاشت، داشت و برداشت این محصول در سطح قابل قبولی قرار دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به نیاز کشور به روغن ابراز کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بنا دارد تا برای سال 96-95، 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را زیر کشت محصول کلزا ببرد.

وی عنوان کرد: برنامه یاد شده با کمک گندمکارانی که در هر هکتار توانایی تولید 4 تا 5 تن گندم را دارند اجرایی می‌شود.

مرادیان گفت: برای عملیاتی کردن برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان کارگاه‌های آموزشی برای کشاورزان گندمکار به صورت جداگانه در شهرستانهای خدابنده، خرمدره، سلطانیه، ابهر، زنجان، ایجرود، ماهنشان و طارم برگزار کرده است.

وی ابراز کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان در تلاش است تا در راستای توسعه کشت کلزا در اراضی هدف، زنجان را به قطب تولید این محصول در شمالغرب کشور تبدیل کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلزا در 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان کشت می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات