صادرکنندگان خراسان شمالی اسناد صادراتی را به‌موقع ارائه نمی‌دهند

صادرات مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: علت تأخیر در استرداد مبالغ مربوط به مالیات بر ارزش‌افزوده به صادرکنندگان، ارائه نشدن به‌موقع اسناد است.

رضا بهمن پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: گاهی گلایه‌هایی مبنی بر عدم بازگشت مبالغ مزبور و یا تأخیر در آن مطرح می‌شود این در حالی است که برای استرداد آن باید اسناد مربوط ارائه شود.

بهمن پور افزود: از بازرگانان انتظار می‌رود این اسناد را به‌موقع ارائه دهند تا بازگشت مبالغ مالیات بر ارزش‌افزوده نیز به‌موقع انجام شود و در این زمینه با مشکل روبه‌رو نشوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های بخش ارزش‌افزوده موردتوجه قرارگرفته و علاوه بر آن، اجرای طرح جامع نظام مالیاتی از اولویت‌های کاری در این اداره کل است.

بهمن پور در بخش دیگر سخنان خود به بابیان اینکه درآمدهای استان تنها 44.8 درصد از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد گفت: درآمدهای استان در سال گذشته 434 میلیارد تومان و مصارف نیز 969 میلیارد تومان بود و در این زمینه استان نیازمند حمایت‌های ملی است.

وی درباره مصارف منابع استان اظهار داشت: بیشترین منابع استان در بخش مسکن و ساختمان هزینه شده و معادل 43 درصد از منابع استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی تصریح کرد: 34 درصد از منابع در بخش بازرگانی و خدمات، 16 درصد در بخش کشاورزی و هفت درصد در بخش صنعت و معدن هزینه شده و سهم بخش صادرات نیز از این ارقام، کمتر از یک درصد است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صادرکنندگان خراسان شمالی اسناد صادراتی را به‌موقع ارائه نمی‌دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات