نادانی پدر شیطان

جمهوری اسلامی در سرمقاله خود آورده است: به گزارش نامه‌نیوز، عنوان «شیطان بزرگ» که به ابتکار امام خمینی به دولت آمریکا تعلق گرفته هر روز که می‌گذرد مناسب‌تر و واقع‌بینانه‌تر به نظر می‌رسد. از آنجا که قاره آمریکا توسط انگلیس از بومیان سرخ پوست به زور سرنیزه گرفته شد و انگلیس‌ها پدران حاکمان غاصب سفیدپوست آمریکا هستند، طبعاً باید دولت انگلیس را پدر «شیطان» نامید. سیاست‌های استعماری و خباثت‌های ذاتی دولتمردان انگلیسی در چند قرن اخیر نیز همین واقعیت را مورد تاکید قرار می‌دهد.

تاریخ روابط ایران و انگلیس نشان دهنده یکی از پرونده‌های سیاه عملکرد دولت انگلیس است که مالامال از خیانت، جنایت و خباثت می‌باشد. تا قبل از نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران، سفارت انگلیس در تهران سیاست سازی و سیاست پردازی برای دربار شاهان را برعهده داشت و ثروت‌های ملت ایران را به شکل‌های مختلف غارت می‌کرد. پیروزی نهضت تنباکو، مشروطیت و ملی شدن صنعت نفت هر چند سیلی‌های محکمی بودند که مردم ایران به صورت دولت استعمارگر انگلیس نواختند،‌ ولی بعد از کودتای 28 مرداد 1332 نیز دولت انگلیس به همراه دولت آمریکا، یعنی شیطان بزرگ و پدر شیطان، با همدیگر بر اداره امور ایران طبق اراده خود تسلط داشتند و محمدرضا پهلوی همچون برده‌ای مطیع فرمان آنها بود.

پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی، که برای آمریکا و انگلیس غیرقابل پیش‌بینی بود، این دو دولت استعماری را از سه جهت دچار سردرگمی و خشم شدید کرد. اول آنکه منافع نامشروع خود را در ایران از دست دادند، دوم آنکه منطقه غرب آسیا با همه ثروت‌ها و حساسیت‌هایش در اثر افکار انقلابی امام خمینی از کنترل آمریکا و انگلیس خارج شد و سوم آنکه انقلاب اسلامی ایران بسیاری از ملت‌های تحت ستم را برای مقابله علیه استعمارگران به ویژه دولت‌های آمریکا و انگلیس به تکاپو واداشت. این رویدادهای مهم برای شعله‌ور شدن خشم آمریکا و انگلیس علیه ملت ایران و شخص امام خمینی، کافی بودند. درست به همین دلیل است که از صبح پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، ملت ایران با انواع توطئه‌ها و نیرنگ‌های آمریکا و انگلیس مواجه بوده و طبعاً از این پس نیز تا زمانی که خط انقلابی امام خمینی در این کشور امتداد دارد، با همین توطئه و نیرنگ‌ها مواجه خواهد بود.

نکته قابل تامل اینست که دشمنان ملت ایران، هنوز این ملت را نشناخته‌اند و همین عدم شناخت موجب شده نیرنگ‌هایشان همواره رنگ می‌بازد و تیرشان به سنگ می‌خورد. شکست‌های سختی که آمریکا و انگلیس در طول 38 سال گذشته از مردم ایران خورده‌اند، کاملاً نشان داد که فرمایش عرشی امام سجاد علیه السلام که فرمود «الحمدلله الذی جعل اعدائنامن الحمقاء والجهلاء» سپاس خدای را که دشمنان ما را از احمق‌ها و نادانان قرار داده است، در زمان ما و درباره دشمنان کینه‌توز ملت ایران مصداق دارد. علاوه بر توطئه‌ها 38 سال گذشته، توطئه جدید بنگاه خبرپراکنی «بی. بی. سی» که بلندگوی روباه مکار استعمار است، علیه امام خمینی آنهم درست در آستانه سالگرد رحلت بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی، یکبار دیگر نشان داد واقعاً دشمنان ملت ایران احمق و نادانند. تلویزیون بی‌بی سی با تبلیغات پرحجم و پرسروصدائی که از اواسط هفته گذشته شروع کرده بود به مخاطبان خود وعده داد و اسنادی را منتشر خواهد کرد که نشان دهنده نامه‌نگاری‌های امام خمینی با جان کندی و جیمی کارتر روسای جمهور اسبق آمریکا هستند. هدف بی‌بی سی این بود که به مخاطبان خود القاء کند تصویری که از امام خمینی به عنوان یک رهبر سازش ناپذیر و صادق با مردم در ذهن دارند درست نیست و او بر خلاف سخنان قاطع و صریحی که علیه آمریکا می‌گفت، پشت پرده با دولتمردان آمریکا سرو سری داشت.

هر چند همه می‌دانستند ادعای بی‌بی سی کاملاً پوچ است و مثل همیشه دولت انگلیس درصدد خدشه وارد کردن به چهره امام و ایجاد تردید در باورهای مردم است، ولی هنگامی که برنامه وعده داده شده از تلویزیون بی‌بی سی پخش شد علاوه بر تایید پوچ بودن ادعا این نکته نیز اضافه شد که اصولاً دولتمردان انگلیس و عوامل تبلیغاتی آنها بسیار کودن و نادان هستند. آنها در این ترفند تبلیغاتی درست به سراغ یکی از انکارناپذیرترین ویژگی‌های امام خمینی رفتند و ادعائی کردند که حتی مخالفان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نیز آن را به سخره می‌گیرند. دست اندرکاران توطئه اینبار درصدد خدشه وارد کردن به صداقت امام خمینی با مردم برآمدند، ویژگی بارزی که کلمه به کلمه سخنان و پیام‌های امام و لحظه لحظه زندگی و رفتار او در تمام عمرش به آن گواهی می‌دهند و آنقدر برای همگان روشن است که هیچکس هرگز کم‌ترین تردیدی در آن نکرده و نخواهد کرد.

علاوه بر گزاف بودن ادعای بی‌بی سی، نکات قابل تامل زیادی در این ماجرا وجود دارد که در اینجا فقط به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم.

اول آنکه گزارشگر بی‌بی سی فقط مدعی وجود سند شد ولی هیچ سند معتبری ارائه نداد.

دوم آنکه ادعای نامه نوشتن توسط امام به رئیس‌جمهور آمریکا از طریق کسی که بی‌بی سی مدعی واسطه بودن او شده است، توسط خود آن شخص بلافاصله تکذیب شد و او گفت نامه را جیمی کارتر نوشته بود و امام به او جواب دادند (اظهارات دکتر ابراهیم یزدی را که در روزنامه امروز چاپ شده بخوانید).

سوم آنکه دولت آمریکا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سقوط شاه و به شکست کشاندن انقلاب اسلامی به عمل آورد ولی نتوانست کاری از پیش ببرد. اعزام ژنرال هایزر برای ترتیب دادن کودتای نظامی علیه انقلاب و به قتل رساندن امام خمینی و یاران ایشان از جمله این تلاش‌ها بود که با شکست مواجه شد. اگر ادعای بی‌بی سی درست باشد، طبعاً آمریکا نمی‌بایست چنین تلاش‌هائی می‌کرد و حتی می‌بایست از انقلاب حمایت هم می‌کرد درحالی که برعکس بود.

چهارم آنکه بی‌بی سی ادعا کرده امام خمینی گفته‌اند ما با آمریکائی‌ها هیچ دشمنی خاصی نداریم و با این ادعا خواسته چنین القا کند که نظر امام به دولت آمریکا بوده درحالی که امام گفته‌اند «ما با مردم آمریکا هیچ دشمنی خاصی نداریم.» این سخنی است که امام خمینی همواره از آغاز نهضت تا پایان عمرشان بارها گفتند و همواره به آن پای بندی نشان دادند.

پنجم آنکه در ادعای بی‌بی سی خطاهای فراوانی در مورد اسامی اشخاص، مذاکرات مقامات آمریکائی با سران انقلاب در تهران و پاریس و محتوای مذاکرات وجود دارد که به روشنی نشان می‌دهد گزارش تهیه شده توسط دست اندرکاران این بنگاه سخن‌پراکنی کاملاً واهی، غیرمستند و ناشیانه است. طبیعی است که گزارش‌های سفارشی با چنین اشکالاتی همراه هستند و مخاطبان به سفارشی بودن و جعلی بودن آنها پی می‌برند.

و ششم آنکه گزارشگر بی‌بی سی آنقدر نادان بود که نتوانست این نکته را بفهمد که وقتی قرار است برای گزارش خود جعل سند کند نباید آن اسناد ادعائی را به آمریکا که خود در این ماجرا ذینفع و طرف اصلی است مستند نماید. این اقدام گزارشگر بی‌بی سی از مصادیق ضرب‌المثل معروف ما ایرانی‌هاست که می‌گوئیم: «از شغال پرسیدند شاهدت کیست؟ گفتم دُم من!»

این، یکی از مضحک‌ترین وقایع روزگار ماست که پدر شیطان برای اثبات ادعای خود به شیطان متوسل می‌شود. چه زیبا فرمود خدای متعال در قرآن کریم که «انّ کید الشیطان کان ضعیفاَ» صدق‌الله العلی العظیم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نادانی پدر شیطان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات