خاطره خبرنگار آمریکایی بازداشت شده در ایران از تاثیر «محمد علی» در آزادی‌اش/ جیسون رضائیان: مردم ایران کلی را یک قهرمان و نیکوکار می دانند

پس از آنکه محمد علی درباره من بیانیه ای منتشر کرد، بسیاری از نگهبانان در زندان اوین به من گفتند که از این بیانیه مطلع شده اند و رفتار آنها با من تغییر کرد و بهتر و محترمانه تر شد. به گزارش نامه نیوز، جیسون رضائیان خبرنگار روزنامه واشنگتن پست که مدتی در ایران بازداشت بود با نوشتن مقاله ای در این روزنامه خاطره ای درباره محمد علی کلی و تهران پرداخته است.

رضائیان می نویسد: من هم در واقع یکی از میلیاردها نفر انسانی هستم که تحت تاثیر زندگی و رفتار محمدعلی قرار گرفتم.

زمانی که همسرم در تاریه 14 مارس سال 2015 به دیدن من در زندان اوین آمد، طوری لبخند زد که من پیش از بازداشتم یعنی در حدود هشت ماه قبل تا آن لحظه ندیده بودم.

همسرم به من گفت: محمد علی بیانیه ای صادر کرده است و خواستار آزادی تو شده است.

من در ابتدا فکر کردم این تنها تلاش برای تغییر روحیه من است. چرا که اخیرا به همسرم گفته بودم که نمی خواهم دیگر اخبار بدی درباره وضعیتم بشنوم، خبرهایی که ناامید کننده بود.

یک روز پیش از تولد سی و نه سالگی من بود و من در وضعیت خوبی نبودم اما وقتی همسرم مرا متقاعد کرد که این خبر درست است من از شوق اشک ریختم و برای اولین بار پس از ماه ها احساس قدرت کردم.

لحظات مهمی برای من بود، اذعان عمومی از سوی محمد علی، یکی از شخصیت های وحدت بخش در جهان برای من معنای همه چیز بود که تاثیرگذار نیز بود.

همانگونه که علی همه جا است، در ایران نیز حضور داشت. مردم ایران او را به عنوان یک قهرمان ورزشی  و نیکوکار می شناسند، و مقامات در ایران دلبستگی عمیقی به وی دارند چرا که ایدئولوژی حفظ ارزش های اسلامی ایران را نمایندگی می کند.

رسانه های ایران نوشته بودند: یکی از عجیب ترین اقدامات دولت آمریکا و خانواده رضائیان به میان آوردن پای بوکسور مشهور آمریکایی محمد علی کلی به کمپین آزادی جیسون رضائیان بود. کسی که بسیار در ایران مشهور است. وی از محبوبیت خود برای نفوذ در افکار عمومی ایران استفاده کرد.

پس از آنکه محمد علی درباره من بیانیه ای منتشر کرد، بسیاری از نگهبانان در زندان به من گفتند که از این بیانیه مطلع شده اند و رفتار آنها با من تغییر کرد و بهتر  و محترمانه تر شد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خاطره خبرنگار آمریکایی بازداشت شده در ایران از تاثیر «محمد علی» در آزادی‌اش/ جیسون رضائیان: مردم ایران کلی را یک قهرمان و نیکوکار می دانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات